Rozmowy o rozwoju polskiego eksportu na rynek wietnamski - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Rozmowy o rozwoju polskiego eksportu na rynek wietnamski

19 maja 2023 r. w siedzibie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa odbyło się spotkanie Małgorzaty Gośniowskiej-Koli, Z-cy Dyrektora Generalnego KOWR, oraz przedstawicieli organizacji branżowych polskiego sektora rolno-spożywczego z delegacją Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Socjalistycznej Republiki Wietnamu pod przewodnictwem Phung Duc Tiena, Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W czasie spotkania omówiono możliwości współpracy, w szczególności w zakresie promocji polskiej żywności na rynku wietnamskim, a także wdrażania projektów innowacyjnych w rolnictwie. Zaprezentowano również zakres działalności oraz ofertę organizacji branżowych sektora rolno-spożywczego zainteresowanych współpracą ze stroną wietnamską oraz szczególnie rozwojem polskiego eksportu rolno-spożywczego na rynek Wietnamu.

Spotkanie zakończyło się deklaracją dalszej współpracy.

Wietnam to jeden z najważniejszych rynków Azji Południowo-Wschodniej dla sprzedaży polskich produktów rolno-spożywczych. W 2022 r. wartość eksportu na rynek wietnamski wyniosła 154  mln EUR. Główne produkty eksportowane z Polski na rynek wietnamski to mrożone filety z łososia, produkty paszowe, mięso drobiowe,  produkty mleczne oraz wieprzowina.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.