Stabilna sytuacja na rynku żywca wołowego - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Stabilna sytuacja na rynku żywca wołowego

Krajowe ceny zakupu żywca wołowego utrzymują się nadal na względnie stabilnym poziomie. W dniach 27.05 – 2.06.2024 r. za bydło rzeźne dostawcy uzyskiwali przeciętnie 10,01 zł/kg wobec 9,99 zł/kg tydzień wcześniej. Cena tego żywca była o 1% wyższa niż przed miesiącem, ale o 3% niższa niż w analogicznym okresie 2023 r.

W UE średnia cena bydła rzeźnego klasy R3 w dniach 27.05 – 2.06.2024 r. wyniosła 506,29 EUR/100 kg wobec 504,95 EUR/100 kg w poprzednim tygodniu. Żywiec ten był nieznacznie (o 0,4%) droższy niż miesiąc wcześniej oraz o 2% droższy niż przed rokiem. Cena polskiej wołowiny wyrażona w euro ukształtowała się na poziomie 495,91 EUR/100 kg i była o 2% niższa od średniej ceny w UE, o 7% niższa niż w Hiszpanii i Irlandii, ale o 2% wyższa niż w Niemczech.

Na rynku ćwierci wołowych ceny sprzedaży tego asortymentu charakteryzowały się niewielkimi zmianami. W dniach 27.05 – 2.06.2024 ćrwierci wołowe kompensowane z buhajków do 2 lat zbywano średnio po 20,49 zł/kg, o 9 gr/kg drożej niż w poprzednim tygodniu, ale o 1% taniej niż przed miesiącem i rokiem. 

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.