Stabilne ceny wieprzowiny na rynku unijnym - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Stabilne ceny wieprzowiny na rynku unijnym

W dniach 6–12.05.2024 r. na rynku krajowym zakłady mięsne objęte monitoringiem Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW, tak jak w poprzednim tygodniu, kupowały świnie rzeźne przeciętnie po 7,42 zł/kg. Był to poziom cen o 1% niższy niż przed miesiącem oraz o 15% niższy niż przed rokiem.

W UE średnia cena zakupu żywca wieprzowego jest względnie stabilna od trzeciej dekady kwietnia br.

W drugim tygodniu maja br. unijni dostawcy za świnie rzeźne klasy E przeciętnie uzyskiwali 219,06 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej wobec 218,79 EUR/100 kg tydzień wcześniej oraz 219,76 EUR/100 kg przed miesiącem. W Polsce cena żywca wieprzowego tej klasy wyrażona w euro ukształtowała się na poziomie 225,79 EUR/100 kg, o 3% wyższym niż średnio w UE , ale o 2% niższym niż na rynku niemieckim. Jednocześnie cena w Polsce była wyższa niż w Niderlandach (o 24%), Danii (o 22%), we Francji (o 4%) i w Hiszpanii (o 3%).

W ślad za stabilizacją cen w skupie ceny zbytu mięsa wieprzowego uległy nieznacznej korekcie. W zakładach mięsnych za półtusze wieprzowe płacono 10,80 zł/kg wobec 10,78 zł/kg tydzień wcześniej. Cena tego asortymentu była o 1% niższa niż przed miesiącem oraz o 15% niższa niż w analogicznym okresie 2023 r. 

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.