Sytuacja na rynku drobiu - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Sytuacja na rynku drobiu

W dn. 8–14.05.2023 r. kurczęta brojlery skupowano po 5,69 zł/kg, o 0,5% drożej niż w poprzednim tygodniu, ale o 1,5% taniej niż przed miesiącem. Za indyki dostawcy uzyskiwali przeciętnie 8,72 zł/kg, odpowiednio o 1% i 2% mniej niż tydzień i miesiąc wcześniej. Cena kaczek brojlerów wyniosła 7,70 zł/kg, o 2 gr/kg więcej niż w poprzednim tygodniu. W porównaniu z cenami uzyskiwanymi przed rokiem kurczęta brojlery były o 8% tańsze, a kaczki brojlery oraz indyki odpowiednio o 9,5% i 3% droższe.

Zakłady drobiarskie sprzedawały tuszki kurcząt patroszonych z szyjami przeciętnie po 9,25 zł/kg, o 5% drożej niż w poprzednim tygodniu oraz o 2% drożej niż przed miesiącem. Tuszki indyków patroszonych zbywano po 14,67 zł/kg, odpowiednio o 7% i 4% taniej niż tydzień i miesiąc wcześniej. Cena tuszek kurcząt patroszonych była o 2% niższa, a tuszek indyków – zbliżona do ceny uzyskiwanej przed rokiem. 

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.