Sytuacja na rynku drobiu na przełomie kwietnia i maja 2020 r. - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Sytuacja na rynku drobiu na przełomie kwietnia i maja 2020 r.

Według danych Biura Analiz i Strategii KOWR na przełomie kwietnia i maja 2020 r. zatrzynman została trwająca od połowy marca br.spadkowa tendencja cen kurcząt brojlerów. Za asortyment ten dostawcom płacono średnio2,95 zł/kg wobec 2,93 zł/kg w poprzednim notowaniu. Był to poziom cen o 9% niższy niż przed miesiącem oraz o 15% niższy niż przed rokiem. Żywiec indyczy kupowano po 4,69 zł/kg, o 1,5% taniej niż w poprzednim tygodniu, o 13% taniej niż miesiąc wcześniej oraz o 16% taniej niż w porównywalnym tygodniu 2019 r.

W zakładach drobiarskich za tuszki kurcząt patroszonych płacono przeciętnie 4,17 zł/kg, o 23% więcej niż tydzień wcześniej. Był to poziom nieco (o 0,4%) wyższy niż przed miesiącem, ale o 24% niższy niż przed rokiem. Tuszki indyków zbywano po 8,46 zł/kg, o 2% taniej niż w poprzednim notowaniu, o 14% taniej niż przed miesiącem oraz o 7% taniej niż przed rokiem.

 

 


Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.