Sytuacja na rynku drobiu w drugiej połowie października - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Sytuacja na rynku drobiu w drugiej połowie października

W dniach 17–23.10.2022 r. cena skupu kurcząt brojlerów ukształtowała się na poziomie 6,04 zł/kg, o 0,5% niższym niż tydzień wcześniej i o 1,5% niższym niż przed miesiącem. Indyki skupowano po 8,88 zł/kg, o 1,5% drożej niż w poprzednim tygodniu i o 3% drożej niż przed miesiącem. Cena gęsi tuczonych wyniosła 16,34 zł/kg i była o blisko 3% wyższa niż tydzień i miesiąc wcześniej. Cena kaczek brojlerów ukształtowała się na poziomie 7,54 zł/kg, o około 1% wyższym niż w poprzednim tygodniu i przed miesiącem. W odniesieniu do cen sprzed roku kurczęta brojlery podrożały o 53%, indyki – o 81%, gęsi – o 61%, natomiast kaczki brojlery – o 50%.

Ceny zbytu mięsa drobiowego. Zakłady drobiarskie sprzedawały tuszki kurcząt średnio po 7,22 zł/kg, o 7% taniej niż w poprzednim tygodniu i o 22% taniej niż przed miesiącem. Cena tuszek indyków ukształtowała się na poziomie 14,77 zł/kg, o 5 gr/kg wyższym niż tydzień wcześniej i o 4% wyższym niż przed miesiącem. W porównaniu z cenami uzyskiwanymi przed rokiem tuszki kurcząt podrożały o 24%, a tuszki indyków – o 43,5%. 

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.