Sytuacja na rynku trzody chlewnej i mięsa wieprzowego w 43. tygodniu - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Sytuacja na rynku trzody chlewnej i mięsa wieprzowego w 43. tygodniu

Na polskim rynku obserwujemy niewielkie zmiany cen żywca wieprzowego. W okresie 21–27.10.2019 r. (dane ZSRIR MRiRW) średnio za trzodę chlewną dostawcom płacono 5,83 zł/kg, nieznacznie (o 0,3%) mniej niż tydzień wcześniej oraz o 2% mniej niż przed miesiącem. Warto wspomnieć, że trzoda chlewna  na przestrzeni roku  w odniesieniu do notować  podrożała, aż o 36%.

Z kolei ceny zbytu mięsa wieprzowego w analogicznym okresie 21–27.10.2019 r. (półtusze wieprzowe) zbywano przeciętnie po 8,54 zł/kg, o 3 gr za kg drożej niż przed tygodniem. Było to poziom cen o około 1% niższy niż przed miesiącem, ale o 32% wyższy niż w analogicznym tygodniu 2018 r.


Autor: RZ, źródło: KOWR