Tendencje cenowe na rynku drobiu - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Tendencje cenowe na rynku drobiu

W dn. 11–17.03.2024 r. zakłady drobiarskie skupowały kurczęta brojlery przeciętnie po 4,82 zł/kg, o 3 gr/kg drożej niż tydzień wcześniej oraz o 3% drożej niż przed miesiącem. Cena indyków wyniosła średnio 6,19 zł/kg i była nieco (o 0,4%) wyższa niż w poprzednim tygodniu oraz o blisko 1% wyższa niż przed miesiącem. W skupie trzeci tydzień z rzędu potaniały kaczki brojlery, za które dostawcy uzyskiwali średnio 6,20 zł/kg, o 3% mniej niż na początku marca oraz o 7% mniej niż przed miesiącem. W porównaniu z cenami uzyskiwanymi przed rokiem cena kaczek brojlerów była niższa o 19,5%, kurcząt brojlerów – o 17%, a indyków – o 31%.

Cena zbytu tuszek kurcząt patroszonych w zakładach drobiarskich ukształtowała się na poziomie 7,97 zł/kg, o 3% niższym niż w poprzednim tygodniu oraz przed miesiącem. Tuszki indyków w ciągu tygodnia podrożały o około 1%, do 12,62 zł/kg , ale były o 6% tańsze niż miesiąc wcześniej. Zarówno tuszki kurcząt, jak i indyków były o 15% tańsze niż przed rokiem.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.