Tendencje cenowe na rynku drobiu - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Tendencje cenowe na rynku drobiu

Na przełomie maja i czerwca br. na rynku krajowym przeważały wzrosty cen skupu żywca drobiowego.

Od dn. 27.05.24 do 2.06.2024 r. kurczęta brojlery skupowano przeciętnie po 4,92 zł/kg, o 1% drożej niż tydzień wcześniej oraz o 2% drożej niż przed miesiącem. Cena indyków wyniosła średnio 6,36 zł/kg i była o 3 gr/kg wyższa niż w poprzednim tygodniu oraz o 2% wyższa niż przed miesiącem. Cena kaczek brojlerów w ciągu tygodnia obniżyła się o 1%, do 5,60 zł/kg i była o 8% niższa niż miesiąc wcześniej. W odniesieniu do notowań sprzed roku kurczęta brojlery były tańsze o 13%, indyki – o 22%, a kaczki brojlery – o 27%.

Zakłady drobiarskie sprzedawały tuszki kurcząt patroszonych przeciętnie po 9,22 zł/kg, o 7% drożej niż w poprzednim tygodniu oraz o 13% drożej niż przed miesiącem. Ich cena była o 9% wyższa niż w analogicznym okresie 2023 r. Za tuszki indyków w zbycie płacono średnio 14,05 zł/kg, o 3% więcej niż tydzień i miesiąc wcześniej. Jednocześnie cena tuszek indyków była o 5% niższa niż przed rokiem. 

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.