Tendencje cenowe na rynku drobiu - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Tendencje cenowe na rynku drobiu

W trzecim tygodniu czerwca br. na rynku krajowym średnia cena zakupu kurcząt brojlerów po raz pierwszy od połowy października 2023 r. przekroczyła poziom 5 zł/kg. W dn. 17–23.06.2024 r. zakłady drobiarskie skupowały kurczęta brojlery przeciętnie po 5,01 zł/kg, o blisko 1% drożej niż tydzień wcześniej oraz o 3% drożej niż przed miesiącem. Cena indyków, podobnie jak w poprzednim tygodniu, wyniosła średnio 6,36 zł/kg i była o 3 gr/kg wyższa niż przed miesiącem. Za kaczki brojlery dostawcy uzyskiwali średnio 5,58 zł/kg, o około 1% mniej niż tydzień i miesiąc wcześniej. Gęsi tuczone skupowano przeciętnie po 11,14 zł/kg, o 1% drożej niż w poprzednim tygodniu. W porównaniu z cenami sprzed roku kurczęta brojlery były tańsze o 10,5%, indyki – o 14%, a kaczki brojlery i gęsi tuczone – o 28%.

Tuszki kurcząt patroszonych w ciągu tygodnia podrożały o 1,5% i w dniach 17–23.06.2024 r. zbywano je przeciętnie po 8,43 zł/kg. Cena tego asortymentu była jednocześnie o 2% niższa niż przed miesiącem. Tuszki indyków sprzedawano po 14,01 zł/kg, o 2% taniej niż tydzień wcześniej, ale o 2% drożej niż przed miesiącem. W porównaniu z analogicznym okresem 2023 r. tuszki kurcząt były o 5,5% droższe, a tuszki indyków – o 3% tańsze. 

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.