Tendencje cenowe na rynku wieprzowiny - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Tendencje cenowe na rynku wieprzowiny

W skupie krajowym na przełomie lutego i marca br. potaniał żywiec wieprzowy.

W dniach 27.02 – 5.03.2023 r. zakłady mięsne monitorowane w ramach Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW kupowały trzodę chlewną przeciętnie po 8,26 zł/kg, o 1% taniej niż w poprzednim tygodniu. Jednak w odniesieniu do notowań sprzed miesiąca i roku cena tego żywca była odpowiednio o 12% i 60% wyższa. W UE świnie rzeźne klasy E kupowano po 227,27 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej, o 1% drożej niż tydzień wcześniej. Był to poziom cen odpowiednio o 11% i o 57% wyższy niż przed miesiącem i rokiem. Cena żywca wieprzowego tej klasy w Polsce wyrażona w euro wyniosła 229,91 EUR/100 kg i o 1% przewyższała średnią cenę w UE. Niższe niż w Polsce ceny żywca wieprzowego odnotowano m.in. w Danii (o 52,15 EUR/100 kg), Niderlandach (o 20,50 EUR/100 kg) i Hiszpanii (o 1,29 EUR/100 kg), a wyższe m.in. w Niemczech (o 6,96 EUR/100 kg) i na Węgrzech (6,30 EUR/100 kg) i we Francji (o 1,09 EUR/100 kg)

Tym samym na przełomie lutego i marca br. zakłady mięsne zbywały półtusze wieprzowe średnio po 12,02 zł/kg, o 1% taniej niż tydzień wcześniej. 

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.