Tendencje cenowe na unijnym rynku wieprzowiny - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Tendencje cenowe na unijnym rynku wieprzowiny

U większości unijnych producentów wieprzowiny ceny zakupu świń rzeźnych, po utrzymującym się od początku lutego br. wzroście, w pierwszym tygodniu kwietnia br. nieco wyhamowały. W dn. 1–7.04.2024 r. średnia unijna cena zakupu świń rzeźnych klasy E ukształtowała się na poziomie 218,67 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej i była o 0,4% niższa niż tydzień wcześniej. Żywiec ten był jednocześnie o 1% droższy niż przed miesiącem, ale o 8% tańszy niż przed rokiem. W Polsce cena świń rzeźnych tej klasy wyrażona w walucie unijnej wyniosła 224,12 EUR/100 kg, o 5,45 EUR/100 kg więcej niż średnio w UE, ale o 6,78 EUR/100 kg mniej niż w Niemczech.

Na rynku krajowym, odwrotnie niż na rynku unijnym, w tygodniu poświątecznym ceny zakupu żywca wieprzowego ponownie wzrosły. W dniach 1–7.04.2024 r. w zakładach monitorowanych w ramach Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW trzodę chlewną kupowano średnio po 7,36 zł/kg, o ponad 1% drożej niż w poprzednim tygodniu oraz przed miesiącem. Jednocześnie cena tego żywca była o 15% niższa niż w analogicznym okresie 2023 r Ceny zbytu mięsa wieprzowego W pierwszym tygodniu kwietnia br. nieco podrożały półtusze wieprzowe, które zbywano średnio po 10,69 zł/kg, o 3 gr/kg drożej niż w poprzednim tygodniu i o 4 gr/kg drożej niż cztery tygodnie wcześniej. Cena półtusz była o 14,5% niższa niż przed rokiem.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.