FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Wizyta dziennikarzy z zagranicy w ramach Media Mission

W dniach 30 września - 3 października 2019 r. odbyła się misja przejazdowa zorganizowana przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa dla zagranicznych dziennikarzy z branży rolno-spożywczej przy okazji targów POLAGRA FOOD w Poznaniu. W misji uczestniczyło 14 dziennikarzy z czterech krajów: Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Indii, Chin i Republiki Południowej Afryki.

Zjazd rozpoczęła wizyta w zakładzie produkcyjnym grupy producentów owoców, głównie jabłek, w Europejskim Centrum Owocowym (E.C.O. Grupa) w Rębowoli, gdzie dziennikarze mieli okazję poznać specyfiką produkcji oraz dowiedzieć się jakie wyzwania stoją przed polską branżą sadowniczą. Następnie zagraniczni goście udali się do Instytutu Ogrodnictwa InHort w Skierniewicach, gdzie wysłuchała prezentacji dot. innowacyjnych technologii stosowanych po zbiorach owoców i warzyw (w zakresie przechowywania i przetwórstwa) oraz nowych technologii w zakresie mechanizacji zbioru owoców i warzyw opracowanych przez Instytut InHort.  

Jednym z punktów programu były także spotkania z przedsiębiorcami i przedstawicielami organizacji branżowych biorącymi udział w Międzynarodowych Targach Wyrobów Spożywczych Polagra Food  w Poznaniu, m.in. z Krajowym Związkiem Spółdzielni Mleczarskich, Mlekovitą, Krajową Spółką Cukrową i jej spółkami zależnymi.

W dawnej fabryce pierników firmy Kopernik, w której obecnie znajduje się muzeum piernika, delegacja z zagranicy mogła prześledzić historię produkcji tych polskich prysmaków oraz zapoznać się ze specyfiką przedsiębiorstwa i jego potencjałem handlowym. W programie misji dziennikarzy znalazła się również wizyta w rodzinnym gospodarstwie wielkopowierzchniowym w Sławkowie, w którym 4 pokolenia rolników wypracowały wysokiej klasy standardy produkcji rolnej. Dziennikarze byli zainteresowani dopłatami w rolnictwie oferowanymi przez Unię Europejską oraz instytucje krajowe.

Ostatniego dnia wizyty odwiedzono firmy branży mleczarskiej i mięsnej. Dziennikarze gościli  zakłady   produkcyjne Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Bydgoszczy, gdzie mieli możliwość zapoznać się z zasadami funkcjonowania spółdzielczości w produkcji mleka oraz zobaczyć nowoczesny park maszynowy, jaki posiada firma. Dziennikarze docenili znaczne możliwości produkcyjne,a także wysoki stopień automatyzacji w produkcji mleka i produktów mleczarskich w naszym kraju. Wizyta w zakładzie drobiarskim Drobex w Solcu Kujawskim stanowiła znakomita okazję do poznania warunków produkcji polskiego mięsa drobiowego, w której to Polska zajmuje pierwsze miejsce w Unii Europejskiej. Dziennikarze przekonali się o wysokich standardach produkcji tego mięsa, dużej dbałości o bezpieczeństwo pasz jak i hodowli drobiu, ścisłej kontroli weterynaryjnej podczas procesu produkcji oraz wysokim stopniu zautomatyzowania całej linii produkcyjnej.

Wizyta w Polsce grupy zagranicznych dziennikarzy z rolno-żywnościowych mediów branżowych została zaaranżowana w ramach działań KOWR w zakresie zagranicznej promocji produktów rolnych i rolno-spożywczych oraz propagowania rozwoju zagranicznej współpracy handlowej sektora rolno-spożywczego. Artykuły oraz relacje, które powstaną po wizycie, przyczynią się do popularyzacji polskich produktów rolno-spożywczych zwiększając tym samym rozpoznawalność Polski na rynkach krajów reprezentowanych przez dziennikarzy wpływając w ten sposób na możliwości eksportowe polskiej żywności na tych rynkach.

 

Źródło: KOWR

 

Partner portalu

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.