Wzrost cen skupu żywca wieprzowego - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Wzrost cen skupu żywca wieprzowego

Na rynku unijnym od początku lutego br. przeważają wzrosty średnich cen skupu żywca wieprzowego. W dniach 8–14.04.2024 r. świnie rzeźne klasy E średnio w UE skupowano po 219,62 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej wobec 218,68 EUR/100 kg tydzień wcześniej. Był to poziom cen o 1% wyższy niż przed miesiącem, ale o 8% niższy niż przed rokiem. Cena żywca tej klasy w Polsce wyniosła 230,85 EUR/100 kg i była o 11,23 EUR/100 kg wyższa niż średnio w UE.

Taniej niż w Polsce za świnie rzeźne tej klasy płacono m.in. w: Danii (o 42,23 EUR/100 kg), Hiszpanii (o 11,45 EUR/100 kg), Francji (o 12,85 EUR/100 kg) i Czechach (o 15,63 EUR/100 kg), a nieco drożej – w Niemczech (o 0,12 EUR/100 kg).

W Polsce kontynuowany jest wzrost cen zakupu trzody chlewnej. W dniach 8–14.04.2024 r. w zakładach monitorowanych w ramach Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW dostawcy za świnie rzeźne uzyskiwali przeciętnie 7,52 zł/kg, o 2% więcej niż tydzień wcześniej i o 4% więcej niż przed miesiącem. Cena tego żywca była o 14% niższa niż w analogicznym okresie 2023 r.

W drugim tygodniu kwietnia br. półtusze wieprzowe zbywano średnio po 10,94 zł/kg, odpowiednio o 2% i 2,5% drożej niż w poprzednim tygodniu i przed miesiącem. Jednocześnie cena półtusz była o 13% niższa niż przed rokiem.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.