Wzrost cen żywca drobiowego - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Wzrost cen żywca drobiowego

W zakładach drobiarskich w pierwszym tygodniu kwietnia br. notowano wzrosty cen żywca drobiowego. W dn. 1–7.04.2024 r. za indyki dostawcom płacono średnio 6,22 zł/kg, o 0,5% więcej niż w poprzednim tygodniu i o 1% więcej niż przed miesiącem. Kurczęta brojlery skupowano średnio po 4,87 zł/kg, o 0,2% drożej niż tydzień wcześniej oraz o około 2% drożej niż przed miesiącem. Cena kaczek brojlerów ukształtowała się na poziomie 6,02 zł/kg i była o 0,6% wyższa niż w poprzednim tygodniu, ale o 6% niższa niż miesiąc wcześniej. W porównaniu z cenami uzyskiwanymi przed rokiem kurczęta brojlery były tańsze o 17%, kaczki brojlery – o 22%, a indyki – o 30%.

Tuszki kurcząt patroszonych zbywano średnio po 8,42 zł/kg, o 2% drożej niż tydzień i miesiąc wcześniej. Jednocześnie tuszki kurcząt były o 6% tańsze niż przed rokiem. Tuszki indyków w ciągu tygodnia potaniały o 5%, do 13,15 zł/kg. Ich cena była o 5% wyższa niż przed miesiącem.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.