Wzrosty cen drobiu w pierwszym tygodniu stycznia 2022 r. - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Wzrosty cen drobiu w pierwszym tygodniu stycznia 2022 r.

Jak informuje Biuro Analiz i Startegii KOWR na rynku krajowym utrzymuje się dalszy wzrost cen skupu żywca drobiowego. Zakłady drobiarskie za kurczęta brojlery płaciły przeciętnie 4,41 zł/kg, o 1% więcej niż tydzień wcześniej i o 3% więcej niż przed miesiącem. Cena indyków ukształtowała się na poziomie 5,79 zł/kg, o 2% wyższym niż w ostatnim tygodniu 2021 roku i o 9% wyższym niż miesiąc wcześniej. Kaczki brojlery skupowano średnio po 5,94 zł/kg, odpowiednio o 3% i 9% drożej niż w poprzednim tygodniu i przed miesiącem. W porównaniu z cenami z analogicznego tygodnia 2021 r. kurczęta brojlery były droższe o 38%, indyki – o 40%, a kaczki brojlery – o 37%.

Ceny zbytu mięsa drobiowego W pierwszym tygodniu 2022 r. zmiany ceny zbytu mięsa drobiowego na rynku krajowym były różnokierunkowe. Tuszki kurcząt patroszonych, w odniesieniu do poprzedniego tygodnia, podrożały o 7%, do 7,45 zł/kg. Były one również droższe niż miesiąc i rok wcześniej odpowiednio o 12% i o 28%. Jednocześnie cena tuszek indyków średnio wyniosła 10,40 zł/kg i była o 7% niższa w odniesieniu do poprzedniego notowania, o 4% niższa niż przed rokiem.

 


Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.