FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Antybakteryjne posadzki dla zakładów mięsnych - Flowcrete Polska Sp. z o.o.

 

"W strefach o podwyższonym profilu higienicznym, na przykład w miejscach, gdzie odbywa się ubój zwierząt, rozbiór oraz przetwórstwo mięsa, najlepiej sprawdzają się antybakteryjne posadzki z grupy Flowfresh" – mówi Piotr Jakóbczak, dyrektor sprzedaży we Flowcrete Polska Sp. z o.o.

 

Remigiusz Zagraba: Dla jakich firm mięsnych dedykowane są posadzki przemysłowe i jakie niesie to korzyści?

Piotr Jakóbczak: We wszystkich firmach związanych z przetwórstwem mięsa, czyli rzeźniach, masarniach, ubojniach drobiu, gdzie kluczowe jest zachowanie najwyższego poziomu higieny, warto stosować żywiczne posadzki przemysłowe. Posadzki w tych zakładach są narażone na intensywne obciążenia związane z ruchem ludzi, zwierząt, wózków widłowych oraz ustawianiem na nich ciężkich, drgających maszyn, a zwłaszcza na zmienne obciążenia termiczne. W przypadku zwykłych betonowych posadzek często dochodzi do powstawania ubytków i pęknięć, w wyniku m.in. korozji chemicznej, w których mogą się rozmnażać bakterie. Dodatkowo, w zakładach mięsnych posadzki mają kontakt z krwią i tłuszczami zwierzęcymi, do zmywania stosuje się silne środki czyszczące i myjki ciśnieniowe, co stanowi śliską, sprzyjającą upadkowi mieszaninę. Problem ten rozwiązuje posadzka żywiczna o odpowiednio dobranym profilu powierzchni. Bezspoinowe posadzki żywiczne przeznaczone do stosowania w przemyśle mięsnym są oprócz tego wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, odporne na działanie chemii i dobrze znoszą skoki temperatur, dzięki czemu przez długi czas zachowują swoje właściwości nawet w najtrudniejszych warunkach. Dodatkowe korzyści z ich stosowania to łatwe czyszczenie – brud nie gromadzi się w fugach i połączeniach ściana-posadzka.

RZ.: Jakie rodzaje posadzek najlepiej sprawdzą się w branży mięsnej?

P.J.: W strefach o podwyższonym profilu higienicznym, na przykład w miejscach, gdzie odbywa się ubój zwierząt, rozbiór oraz przetwórstwo mięsa, najlepiej sprawdzają się antybakteryjne posadzki z grupy Flowfresh. Są to trwałe i wytrzymałe posadzki poliuretanowo-cementowe zawierające antybakteryjny dodatek Polygiene® na bazie jonów srebra, który redukuje ilość bakterii oraz zarodników grzybów i pleśni na powierzchni posadzki nawet o 99,9%.

Są bezspoinowe, dzięki czemu łatwo utrzymać je w czystości. Mogą być ułożone ze spadkiem i stanowić integralny element systemu odwodnienia ułatwiając odpływ wody i zanieczyszczeń do kratek ściekowych. W ramach tego samego systemu posadzkowego wykonuje się także cokoły na styku podłogi ze ścianą. Warto przy tym podkreślić, że posadzki Flowfresh zyskały uznanie na świecie. Otrzymały certyfikat przyznawany przez międzynarodową organizację HACCP International, co potwierdza, że spełniają najwyższe standardy w zakresie higieny.

W innych pomieszczeniach, np. w strefach pakowania, załadunku czy przeładunku, a nawet w biurach i pomieszczeniach socjalnych, z powodzeniem można stosować inne posadzki żywiczne, np. Peran STB na bazie bezbarwnej żywicy epoksydowej i barwionego piasku. Jest to atrakcyjna wizualnie posadzka opracowana oryginalnie przez Flowcrete, która spełnia wysokie wymogi higieniczne i jest bardzo odporna na trudne warunki przemysłowe.

R.Z.: Co ze sklepami mięsnymi, czy można stosować posadzki Flowcrete na powierzchniach handlowych i czy jest to opłacalne?

P.J.: Oczywiście, na powierzchniach handlowych, poza systemem Peran STB, można zastosować także inne dekoracyjne posadzki żywiczne z oferty Flowcrete, które łączą wysokie standardy estetyczne z doskonałymi parametrami użytkowymi. W zależności od pomysłu na aranżację wnętrza mogą one być gładkie, z zatopionymi w żywicy różnokolorowymi płatkami, barwionym piaskiem lub kruszywem marmurowym, granitowym, krzemieniem, a nawet okruchami szkła i luster. Posadzki w każdej z tych wersji nadadzą wnętrzu sklepu niepowtarzalny charakter, a równocześnie będą odporne na intensywny ruch pieszy i ruch koszy zakupowych na kółkach, łatwe w czyszczeniu i bardzo trwałe. Właśnie ta wieloletnia trwałość i wysokie parametry użytkowe decydują o tym, że posadzki żywiczne to inwestycja, która opłaca się w dłuższej perspektywie czasowej.

R.Z.: Jaka jest trwałość  posadzki Flowfresh ?

P.J.: Długość życia posadzki zależy od wielu różnych czynników, między innymi materiałów i technologii wykonania danego systemu posadzkowego, ale także warunków użytkowania i metod czyszczenia. Szacujemy, że przy odpowiedniej konserwacji cykl życia posadzki Flowfresh w zakładach mięsnych, a więc w skrajnie trudnych warunkach pracy, to minimum 8 – 10 lat. Oczywiście jest wiele obiektów funkcjonujących dłużej. Najstarsze wprowadzone przeze mnie posadzki Flowfresh mają obecnie 12 lat, tj. funkcjonują od czasu wprowadzenia ich do naszej oferty w Polsce.

R.Z.: Co w przypadku kiedy mamy już posadzkę, ale jest ona wyeksploatowana i zniszczona ?

P.J.: W przypadku, gdy w zakładzie mięsnym znajduje się już posadzka żywiczna, np. Flowfresh, możemy zaproponować specjalny system renowacyjny. W celu uzyskania informacji na temat dostępnych możliwości odnowienia posadzki należy skontaktować się z działem technicznym Flowcrete Polska.

Natomiast, gdy w zakładzie znajdowała się wcześniej inna posadzka i chcemy wymienić ją na posadzkę żywiczną w jak najkrótszym czasie, aby zminimalizować przestoje w produkcji, polecam szybko wiążące posadzki na bazie żywic metakrylowych, np. Flowfast Quartz. Jest to bardzo wytrzymała mechanicznie i chemicznie dekoracyjna posadzka, która może przenosić pełne obciążenia już po 90 minutach od wykonania. Powstaje na bazie żywicy i kolorowego piasku kwarcowego, co nadaje jej antypoślizgową fakturę, dzięki czemu doskonale sprawdza się zarówno w suchych, jak i mokrych pomieszczeniach produkcyjnych, m.in. w kuchniach, magazynach, na rampach załadunkowych.

Z doświadczenia zalecam zawsze dokładne rozpoznanie wymagań użytkownika i, wspólnie z doświadczonymi firmami współpracującymi z nami, zaproponowanie rozwiązania posadzkowego. Nawet w zakładach tej samej branży posadzki są użytkowane i konserwowane w różny sposób i tylko indywidualne podejście do konkretnych warunków umożliwia zaproponowanie posadzki służącej wiele lat.

 

Posadzki żywiczne dla branży spożywczej - Flowcrete Polska Sp. z o.o.

 

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.