Eksport i import produktów wieprzowych, wołowych i drobiowych w pierwszych czerech miesiącach 2020 r. - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Eksport i import produktów wieprzowych, wołowych i drobiowych w pierwszych czerech miesiącach 2020 r.

Jak podaje Biuro Anliz i Strategii KOWR w okresie styczeń–kwiecień 2020 r. przychody uzyskane z eksportu produktów wieprzowych, wołowych oraz drobiowych wyniosły blisko 2 mld EUR (8,5 mld zł) i byłyo 3% mniejsze niż przed rokiem. Jednocześnie wydatki poniesione na import wzrosły o 19%, do 937 mln EUR (ponad 4 mld zł).

W pierwszych czterech miesiącach 2020 r. wyeksportowano 549 tys. ton produktów drobiowych (w ekwiwalencie tuszek), o 7% mniej niż przed rokiem, a wartość ich wywozu wyniosła 943 mln EUR (4 mld zł) i była o 5% niższa niż przedrokiem. Jednocześnie do kraju zaimportowano 46 tys. ton drobiu (o 25% mniej niż przed rokiem) za 90 mln EUR (387 mln zł), o 20% mniej.

Eksport żywca, mięsa oraz przetworów i tłuszczów wieprzowych (w ekwiwalencie tusz) wyniósł 218 tys. ton, o 3% mniej niż w analogicznym okresie 2019 r. Przychody z eksportu tego asortymentu osiągnęły 550 mln EUR (2,4 mld zł) i były o 1% wyższe. W tym czasie do Polski zaimportowano 301 tys. ton produktów wieprzowych za 798 mln EUR (3,4 mld zł), odpowiednio o 5% mniej i 29% więcej niż przed rokiem.

W okresie styczeń–kwiecień 2020 r. zagranicę sprzedano 148 tys. ton żywca, mięsa oraz przetworów wołowych i cielęcych (w ekwiwalencie tusz), o 1% mniej niż przed rokiem, a przychody z eksportu uległy obniżeniu o 2%, do 481 mln EUR (2,1 mld zł). Import ukształtował się na poziomie 15 tys. ton i był o 12% mniejszy niż w analogicznym okresie 2019 r., a wydatki poniesione na zakup produktów wołowych i cielęcych zmniejszyły się o 16%, do 50 mln EUR (215 mln zł)


Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.