FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Na Służewcu odbył się Piknik Dyplomatyczny

– Polska jest dużym producentem i eksporterem żywności, ale nie zamierzamy konkurować  wielkością produkcji z krajami o ogromnym potencjale i dużych areałach ziemi. Chcemy konkurować jakością wytwarzanych produktów. Mamy żywność o bardzo wysokich walorach smakowych i jakościowych - powiedział  dziś minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podczas spotkania z przedstawicielami korpusu dyplomatycznego zorganizowanego na warszawskim Służewcu.

Szef resortu rolnictwa zaznaczył, że pomimo pandemii polskie rolnictwo rozwija się dynamicznie. 

– Pandemia wpłynęła nie tylko na nasze życie osobiste, ale też na relacje międzynarodowe. Uniemożliwiła odbycie wielu ważnych, światowych imprez targowych i wystawienniczych. Jestem jednak przekonany, że poradzimy sobie  z tym problemem i świat wróci do równowagi, a Polska będzie ważnym uczestnikiem światowego handlu żywnością. 

Dziś na terenach Torów Wyścigów Konnych na Służewcu w Warszawie odbył się Piknik Dyplomatyczny.

Na spotkanie z polską żywnością, na zaproszenie ministra Ardanowskiego odpowiedziało 115. dyplomatów akredytowanych w Warszawie. Ambasadorowie i radcowie ambasad przybyli na służewiecki tor wraz ze swoimi rodzinami.

Podczas powitania minister Ardanowski zwrócił uwagę, że nasze warunki klimatyczne sprawiają, że nie wszystko możemy uprawiać, ale dzięki temu możemy też próbować produktów z innych krajów. Szef resortu rolnictwa podkreślił, że dzięki wzajemnej współpracy możemy rozwijać naszą wymianę handlową i wspólnie odnosić korzyści. 

– Liczę również na zwiększenie popytu wewnętrznego. Obserwując realizowane programy „Kupuj świadomie” czy „Produkt polski” widać, że przynoszą one nieoczekiwanie duże rezultaty – powiedział minister i dodał, że zarówno pobudzanie popytu wewnętrznego, jak
i dalsze rozwijanie eksportu gwarantują rolnikom zbyt ich produktów i uzyskiwanie godziwych cen.

– Dzisiejsze spotkanie to także okazja do pokazania, oprócz wyśmienitego jedzenia, naszej drugiej miłości - koni. Te szlachetne zwierzęta zasłużyły się w naszej historii. Brały udział w wielu ważnych, wygranych bitwach. Wspomagały nas też przez lata w ciężkiej pracy. Trzeba też podkreślić, że dzięki polskim rodzinom szlacheckim i ich miłości do koni świat zawdzięcza uratowanie hodowli koni arabskich – dodał minister.

Na służewieckim torze odbyto się dziś 10 gonitw. W sześciu z nich uczestniczyły konie czystej krwi arabskiej, a w czterech konie pełnej krwi angielskiej.

Licznie przybyli na służewieckie tory dyplomaci mieli okazję spróbować wyśmienitych polskich produktów: serów dojrzewających, grillowanych kiełbas i warzyw, tradycyjnych polskich zup: chłodnika z młodej botwinki, zupy ogórkowej i warzywnej zaprawianych wiejską śmietaną, a także pierogów, placków ziemniaczanych, kaszanki z cebulą, polskich pstrągów zapiekanych ze szpinakiem, karkówki marynowanej po staropolsku, a na deser, szarlotki, placka z rabarbarem czy sernika z bakaliami.


Autor: Źródło: MRiRW

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.