Region Oceny Parzniew odniósł kolejny sukces.
- Przekroczyliśmy poziom czterystu tysięcy krów objętych oceną wartości użytkowej bydła mlecznego - osiągnęliśmy liczbę 401 047 sztuk ocenianych, w 11 494 stad - informuje Adam Kamiński, zastępca dyrektora ds. Oceny PFHBiPM w Warszawie Region Oceny Parzniew.
W ten sposób udział krów ocenianych przez Region Oceny Parzniew sięgnął ponad 50 ogółu wszystkich krów objętych oceną w całej Polsce.
- Na przestrzeni ostatnich lat Region Oceny Parzniew sukcesywnie odnotowywał wzrost populacji aktywnej. W minionym okresie pogłowie krów w stadach korzystających z usługi oceny wzrosło w całym kraju o ponad270 000 sztuk , z tego w naszym Regionie o 188 000 sztuk (lata – 2006 – kwiecień 2017)) - powiedział Adam Kamiński.
- Kluczem do naszego sukcesu jest wzajemna i życzliwa współpraca pomiędzy hodowcami i pracownikami Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Zawsze wsłuchujemy się w potrzeby Hodowców i robimy wszystko aby im sprostać. W trudnych okresach na rynku mleka, wspieramy hodowców wiedzą i umiejętnościami - powiedział Rafał Morawski, zajmujący się oceną wartości użytkowej bydła w RO Parzniew.
- Często jest tak, że hodowcy nie mają wpływu na cenę mleka, ale mogą wpływać na koszty jego produkcji i my dajemy im do tego najlepsze narzędzie. Wszyscy rozumiemy, że czas to pieniądz, dlatego też bardzo dbamy o szybkość i dokładność dostarczanych informacji - uzupełnia Kamiński.
Leszek Hądzlik, prezydent PFHBiPM jest dumny z faktu, że hodowcy ufają pracownikom Polskiej Federacji i że często traktują ich, jak kogoś bliskiego.
- Cieszy nas fakt, że rośnie ilość samic pod oceną wartości uzytkowej bydła, ale mamy jeszcze wiele w tym zakresie do zrobienia, przypomnę, że są kraje na świecie, w których cała populacja bydła mlecznego jest pod oceną - przyznaje Hądzlik.
Region Oceny Parzniew Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka jest największym Regionem w Polsce zarówno pod względem terytorialnym jak również ilości usług, które świadczy w ramach swej działalności. Obejmuje on zasięgiem tereny centralnej, północno-wschodniej oraz południowo-wschodniej części Polski. Administracyjnie jest to siedem województw: lubelskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, podkarpackie, podlaskie i świętokrzyskie.
Usługi oceny wartości użytkowej bydła PFHBiPM prowadzi w skali całego kraju poprzez trzy regiony oceny: RO Parzniew, RO Bydgoszcz i RO Poznań.
Wg danych na koniec 2016 r. liczba krów ocenianych w Polsce wyniosła ponad 770 tys. sztuk. rm, mhc.
Źródło: Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka