FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Sytuacja na rynku drobiu w ostatnim miesiącu czerwca 2020 r.

Według Biura Analiz i Startegii KOWR na rynku krajowym od początku maja br. rosną ceny żywca kurzego. W okresie 22–28 czerwca 2020 r. za kurczęta brojlery dostawcy uzyskiwali przeciętnie 3,22 zł/kg, o 1% więcej niż w poprzednim tygodniu i o 6% więcej niż przed miesiącem. Cena indyków, w porównaniu z poprzednim tygodniem, uległa obniżeniu o 1%, do 4,39 zł/kg. Jednocześnie była ona o 1 gr/kg niższa niż przed miesiącem. W odniesieniu do notowań sprzed roku kurczęta brojlery potaniały o 7%, a indyki – o 22%.

Z kolei w zbycie po czterech tygodniach dużego wzrostu, ceny sprzedaży tuszek kurcząt w ostatnim tygodniu czerwca br. uległy obniżeniu. W dniach 22–28.06.2020 r. zakłady drobiarskie zbywały tuszki kurcząt patroszonych z szyjami średnio po 5,15 zł/kg, o 8% taniej niż w poprzednim notowaniu, ale o 15% drożej niż przed miesiącem. Cena tuszek indyków ukształtowała się na poziomie 8,40 zł/kg, o 3% wyższym niż tydzień wcześniej, ale o 5% niższym niż przed miesiącem. Tuszki kurcząt oraz indyków były o 6–7% tańsze niż w analogicznym tygodniu czerwca 2019 r.


Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.