FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Wędzonka ze Śląska - powrót do tradycji

„Ślōnskie szpecyjały” to produkty już od ponad 35 lat sygnowane nazwiskiem Berger - rodzinną firmą związaną ze śląskim miastem Rydułtowy. Doskonała znajomość niepowtarzalnego smaku domowych wędzonek zaowocowała kolejnym tradycyjnym wyrobem w ofercie marki. Wędzonka ze Śląska to wędlina z szynki dolnej zrazowej, przygotowywana według tradycyjnej śląskiej receptury.

Smak znany od pokoleń

W polskiej tradycji kulinarnej wędzonki istnieją od stuleci. Chętnie wykorzystywane w staropolskich daniach, po dziś dzień znajdują szerokie zastosowanie w polskiej kuchni, czego przykładem może być święcelnik - wielkanocna potrawa, rodem ze Śląska.

Wędzonka ze Śląska marki Berger idealnie wpisuje się w silnie występujący obecnie trend powrotu do korzeni, smaków z dzieciństwa i czerpania z regionalnych receptur. Niewątpliwy atut produktu stanowi fakt, że został on wytworzony z szynki dolnej zrazowej, czyli najszlachetniejszego mięśnia szynki. Dodatkowo Wędzonka ze Śląska charakteryzuje się soczystością, którą zawdzięcza warstwie tłuszczu, będącego nośnikiem wyjątkowego smaku i aromatu.Produkt przyrządzony w zgodzie ze śląską tradycją wędliniarską, pozwala zaoszczędzić czas, który musielibyśmy poświęcić na samodzielne wędzenie domowymi sposobami.

Jak nowocześnie wykorzystać Wędzonkę ze Śląska w przepisach kuchni z całego świata? Doskonałym rozwiązaniem na niebanalne śniadanie będzie popisowe danie Francuzów:Croque madame – odpowiednio dla kobiet i Croque monsieur – w wersji dla mężczyzn.

Podstawę tej chrupiącej śniadaniowej propozycji rodem z paryskiego bistra,stanowi podpieczony chleb tostowy bądź chałka, nadziewane szwajcarskim serem i właśnie szynką. Danie w wariancie żeńskim bardzo często uzupełniane jest o jajko sadzone z beszamelem i podawane z dodatkiem sałaty z kwaśnym sosem vinaigrette.Inna opcja na lunch z Wędzonką ze Śląska, jakiej nie oprze się żaden miłośnik francuskiej sztuki kulinarnej? Quiche z porem i szynką wędzoną – potrawa bardzo we francuskim stylu, która dzięki Wędzonce ze Śląska zyskuje prawdziwie śląski akcent.

 

Zakłady Mięsne Berger Irena i Bonifacy Berger Sp.J.

telefon: 32 4577073   e-mail: berger@berger.biz.pl    www: www.berger.biz.pl
 
Czytaj także:

Autor: Materiał promocyjny ZM Berger
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.