FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Mieszanki przyprawowe do pasztetu - producent

 

fot.freepik.pl

Pasztet to potrawa wyrabiana mechanicznie lub ręcznie na jednolitą masę, która przyrządzana jest najczęściej z surowego lub gotowanego mięsa: wieprzowego, drobiowego lub króliczego oraz podrobów. Aby pasztet nabrał odpowiedniej konsystencji dodaje się bułkę tartą lub mąkę oraz odpowiednio przyprawia. Pierwsze pasztety były przyrządzane już w starożytności, a obecnie najciekawsze przepisy pochodzą z Francji.

Pasztet to jeden z największych hitów sprzedażowych w sklepach mięsnych w chłodne dni i po świętach, ponieważ idealnie pasuje na śniadanie czy też kanapkę do pracy lub szkoły. Dawniej uważany był za wyrób reprezentacyjny, natomiast obecnie częściej kojarzy się z daniem szybkim i wygodnym. Producenci jednak zapewniają, iż dbają o wysoką jakość i wyjątkowy, aromatyczny smak. Na półkach sklepowych pasztet najczęściej spotykany jest jako konserwa w aluminiowym pojemniczku, występuje też w słoiku oraz na wagę w dziale mięsnym.

W sezonie 2018/2019 firma Melanko proponuje trzy rodzaje mieszanek przyprawowych do pasztetu: cebulowego, paprykowo - pomidorowego oraz piwnego.

Mieszanka do pasztetu cebulowego jest kremowo - beżowo - łososiowym proszkiem z wyróżnialnymi fragmentami użytych przypraw o swoistym, charakterystycznym dla cebuli zapachu. Mieszanka zawiera 27% suszu z cebuli i naturalnego aromatu z cebuli. 

Mieszanka do pasztetu paprykowo - pomidorowego jest pomarańczowo - beżowym proszkiem z drobinami przypraw czerwono-brunatnych, kremowych i zielonych o wyczuwalnym, wyrównanym paprykowo - pomidorowym, lekko słonym i narastającym do palącego smakiem z nutą innych użytych przypraw. Mieszanka zawiera 35,31 % suszu z papryki słodkiej i ostrej oraz 16,27 % suszu z pomidorów.

Mieszanka do pasztetu piwnego jest kremowym proszkiem z ciemnymi punktami pochodzenia przyprawowego o intensywnym, pieprzowo - korzennym i lekko palącym smaku z nutą piwną.

Dozowanie wszystkich mieszanek to 13 g na 1 kg farszu. 

Twórcy najnowszych kompozycji z firmy Melanko podkreślają, iż są one wolne od GMO i zawierają bogactwo naturalnych składników.

 

Czytaj także:

Przetwory mięsne bez "E" - ciekawe kompozycje przypraw od firm...

Kiełbasa chorizo - kompozycja przypraw od Melanko

 

Przyprawy do wędlin, dodatki funkcjonalne - Melanko

                          tel 56 678 92 22                e-mail: info@melanko.pl            www: melanko.pl
 

Autor: Materiał promocyjny firmy "Melanko"
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.