FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Produkty, usługi, firmy w branży mięsnej
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Paweł Sołtys - o zmianach w branży mięsnej

 
 
Remigiusz Zagraba: Sieć hurtowni Stefan to prężnie działające hurtownie, specjalizujące się w dostawach głównie produktów z kategorii mięso — wędliny. Państwa magazyny dystrybucyjne zlokalizowane są Środzie Śląskiej, Wrocławiu, Wałbrzychu i Świdnicy. Czy w najbliższych latach przewidujecie Państwo rozwój o kolejne lokalizacje, czy raczej skupicie się na umocnieniu obecnej pozycji?

Paweł Sołtys: Obecnie skupiamy się na rozwoju obecnych oddziałów. Nasze hurtownie zlokalizowane są w bardzo dobrych punktach, co wpływa na szybką i bezpieczną dystrybucję, naszym atutem jest to, że logistycznie jesteśmy w stanie obsłużyć dużą liczbę klientów w krótkim czasie.

Głównym naszym celem jest zapewnienie wzorowej obsługi klientów, bo od inwestowania w nowe lokalizacje, zdecydowanie lepiej zainwestować w jeszcze lepszą obsługę klienta wywozowego, aby zrealizować w pełni jego zamówienie w jak najkrótszym czasie i jak najwcześniej. Dzisiaj nie wystarczy już tylko mieć w ofercie produkty z kategorii mięso — wędliny. Naszą ofertę cały czas rozszerzamy i klient może zamówić również inne artykuły spożywcze takie jak np.: napoje, ciasta, sery itp. Rozważamy oczywiście nowe lokalizacje, ale jedną z przeszkód jest rynek pracy, najprościej mówiąc, brakuje fachowców w tej branży, a bez dobrze wykwalifikowanych pracowników nic się nie zdziała.

R.Z.: Z każdym rokiem sytuacja w branży mięsnej ulega zmianie. Czy Pana zdaniem w najbliższej przyszłości nastąpi jakiś przełom dotyczący dystrybucji w kanale tradycyjnym, a jeśli tak, to w jakim zakresie będzie to najbardziej zauważalne ?

P.S.: Fakt, sytuacja w naszej branży jest bardzo dynamiczna i przewidzieć co będzie, nie jest takie proste.
Na pewno zmienia się nasz klient, coraz więcej też zamyka się mniejszych, pojedynczych sklepów, brak następców,
czyli sukcesorów, to jest też duży problem naszych klientów), z kolei to, co obserwujemy, to wzrasta liczba klientów takich z takich branż jak: catering, jadłodajnie, restauracje. To bardzo wymagający klienci, potrzebują produktów świeżych, bardzo dobrej jakości i nie kupuje na zapas. Obsługa takiego klienta nie jest prosta, bo wymaga codziennych dostaw,
i w tym obszarze się specjalizujemy oraz rozwijamy.

Taki klient nie jest zainteresowany współpracą z zakładami mięsnymi bezpośrednio, ponieważ nie są w stanie zapewnić mu kompleksowej obsługi. Naszym atutem jest kompleksowość i szybkość dostawy, podkreślę, że u nas kupi niemal wszystko, wędliny, mięso, szeroką gamę produktów spożywczych w najlepszych cenach.
Jeśli chodzi o współpracę z zakładami mięsnymi, to myślę, że w najbliższej przyszłości rewolucji nie będzie.
Jesteśmy zakładom potrzebni jako dystrybutorzy, a co najważniejsze, nie kosztujemy, tyle ile musieliby zainwestować we własną logistykę, handlowców, to wszystko zostaje po naszej stronie, a ich rolą jest dostarczenie najwyższej jakości produktów.

R.Z.: W ostatnich latach dużo mówiło się o konsolidacji w branży mięsnej i faktycznie, do kilku przejęć na rynku polskim doszło do skutku. Były to pojedyncze przejęcia o sporej wartości. Czy w praktyce ma to jakiś istotny wpływ na handel hurtowy?

P.S.: Jak na razie nie odczuwamy żadnego wpływu na nasz handel hurtowy (mówię o naszych hurtowniach).

R.Z.: Firma STEFAN jest jednym z udziałowców ogólnopolskiej grupy handlowej WĘDLINY OD ZAWSZE, która niedawno zmieniła nazwę, wcześniej dla przypomnienia były to STAROPOLSKIE WĘDLINY. Jakie produkty pod obecną marką można znaleźć w Państwa ofercie i co wyróżnia je na rynku?

P.S.: W naszej ofercie każdy klient znajdzie coś dla siebie. Chcemy dać klientowi produkt finalny najwyższej jakości, nad którym pracuje szeroka grupa ludzi z pasją do tego, co robią, tu nie ma przypadku.
Na naszej stronie www.wedlinyodzawsze.pl można poczytać o każdym produkcie z gamy wyrobów:
wędliny... od zawsze Premium
wędliny... od zawsze Premium bez dodatku E
wędliny … od zawsze.

Na rynku, wyróżniają nas produkty bez dodatku E, szybko reagujemy na potrzeby klienta, który ma większą świadomość,
co kupuje, co je, my to wszystko mamy i na tym się nie zatrzymujemy, tylko pracujemy nad kolejnymi produktami.
Wędliny... od zawsze, można znaleźć praktycznie w każdym regionie Polski, ponieważ dystrybucją zajmujemy się sami,
to znaczy hurtownie zrzeszone w grupie Wędliny ...od Zawsze, to nam gwarantuje dbałość o produkt, który trafia do klienta.

R.Z.: Czy Pana zdaniem rynek handlu tradycyjnego, mam tutaj na myśli sprzedaż mięsa i wędlin w specjalistycznych sklepach, ma przed sobą dobrą perspektywę, czy raczej konsumenci będą się przenosić do dyskontów, biorąc pod uwagę zapowiedzi jednej z czołowych sieci, że zamierza uruchomić w 2019 roku 70 stoisk z mięsem i wędlinami, obsługiwanych przez wykwalifikowany personel?

P.S.: Moim zdaniem ma dobrą perspektywę, ponieważ specjalistyczne sklepy mądrze prowadzone, w swojej ofercie będą miały zawsze szeroką gamę produktów, najwyższej jakości, nie tylko wędliny i drób. Poza tym lepszy i bezpośredni kontakt,
z klientem oraz dbałość o niego, lepszy kontakt z dostawcą. Możliwość szybszego wprowadzania niektórych nowatorskich rozwiązań w sklepie, te wszystkie czynniki mają wpływ na klienta, który to zauważa i chętnie wraca do takiego sklepu, tu nie może być przysłowiowej ściemy. O takie sklepy jestem spokojny.
 
 
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.