Podsumowanie polskiego eksportu i importu mięsa i żywca styczeń - październik 2021 r. - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Podsumowanie polskiego eksportu i importu mięsa i żywca styczeń - październik 2021 r.

Jak podaje Biuro Analiz i Strategii KOWR, w okresie styczeń–październik 2021 r. łączne przychody z polskiego eksportu produktów wieprzowych, wołowych oraz drobiowych wyniosły 5,4 mld EUR (24,5 mld zł) i były o 6% większe niż przed rokiem. Największy udział w wartości eksportu mięsa i przetworów miały produkty drobiowe, które sprzedano za 2,65 mld EUR (12,1 mld zł). Przychody z eksportu produktów wołowych i cielęcych wyniosły 1,45 mld EUR (6,6 mld zł), a asortymentu wieprzowego – 1,28 mld EUR (5,8 mld zł). 

W ujęciu wolumenowym z Polski wyeksportowano 1 510 tys. ton produktów drobiowych (w ekwiwalencie tuszek), o 1% mniej niż przed rokiem. Jednocześnie do kraju przywieziono 153 tys. ton drobiu, o 11% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Żywca, mięsa oraz przetworów wołowych i cielęcych wyeksportowano 406 tys. ton (w ekwiwalencie tusz), nieco (o 0,4%) mniej niż w analogicznym okresie 2020 r. Jednocześnie do kraju sprowadzono 39 tys. ton produktów wołowych i cielęcych, o 7% więcej niż przed rokiem.

Eksport żywca, mięsa oraz przetworów i tłuszczów wieprzowych wyniósł 582 tys. ton (w ekwiwalencie tusz) i był o 1,5% mniejszy niż przed rokiem. Import asortymentu wieprzo- wego do Polski zwiększył się o 2%, do 764 tys. ton. 

 


Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.