Polski eksport mięsa styczeń - sierpień 2021 r. - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Polski eksport mięsa styczeń - sierpień 2021 r.

Jak podaje Biuro Analiz i Sttaregii KOWR, w okresie ośmiu miesięcy 2021 r. przychody uzyskane ze sprzedaży zagranicznej produktów wieprzowych, wołowych i drobiowych (mięsa, przetworów mięsnych oraz żywca) były o 5% wyższe niż rok wcześniej i wyniosły 4,2 mld EUR (19 mld zł). Produkty drobiowe, które miały największy udział w wartości eksportu, sprzedano za ponad 2 mld EUR (9,2 mld zł). Przychody z eksportu produktów wołowych i cielęcych wyniosły 1,1 mld EUR (5,1 mld zł), a asortymentu wieprzowego– przekroczyły 1 mld EUR (4,7 mld zł).

Od stycznia do sierpnia 2021 r. z Polski wyeksportowano blisko 1,2 mln ton produktów drobiowych (w ekwiwalencie tuszek), o 1,5% mniej niż przed rokiem. Jednocześnie do kraju przywieziono 117 tys. ton drobiu, o 11% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Eksport żywca, mięsa oraz przetworów i tłuszczów wieprzowych był o 2% większy niż przed rokiem i wyniósł 464 tys. ton (w ekwiwalencie tusz). Import asortymentu wieprzowego do Polski ukształtował się na poziomie 596 tys. ton, o 1,5% niższym niż rok wcześniej.

Żywca, mięsa oraz przetworów wołowych i cielęcych wyeksportowano 321 tys. ton (w ekwiwalencie tusz), o 1% mniej niż w analogicznym okresie 2020 r. Import asortymentu wołowego i cielęcego był nieco większy (o 0,4%) niż przed rokiem i wyniósł 29 tys. ton. 

 


Autor: RZ. Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.