Prognozy Komisji Europejskiej dotyczące produkcji mięsa w 2022 r. - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Prognozy Komisji Europejskiej dotyczące produkcji mięsa w 2022 r.

Według skorygowanej w lipcu br. krótkoterminowej prognozy Komisji Europejskiej produkcja drobiu w Unii Europejskiej w 2022 r., podobnie jak w roku poprzednim, wyniesie 13,3 mln ton. Poziom produkcji drobiu będzie determinowany przede wszystkim wysokimi kosztami produkcji oraz grypą ptaków, która dotknęła większość krajów UE - podaje Biuro Analiz i Strategii KOWR. 

Produkcja wieprzowiny w 2022 r. prawdopodobnie wyniesie 22,5 mln ton i będzie o 4,7% mniejsza niż w 2021 r. Do spadku produkcji przy- czynią się z jednej strony rosnące koszty pro- dukcji oraz rozprzestrzenianie się afrykańskiego pomoru świń (ASF), a z drugiej strony spadek popytu na wieprzowinę.

W 2022 r. w UE produkcja wołowiny może być o 0,5% mniejsza niż w 2021 r. i wynieść 6,9 mln ton. Podobnie jak w przypadku wieprzowiny i drobiu, spadek produkcji będzie determinowany wysokimi kosztami pasz, co może skutkować zwiększonymi ubojami przy niższej masie tusz.

Prognozowany na 2022 r. poziom produkcji podstawowych gatunków mięsa będzie niższy niż w roku 2019 – ostatnim poprzedzającym pandemię koronawirusa. 

 


Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.