Przychody z eksportu mięsa z Polski o 28% wyższe r/r. za pierwszy kwartał 2022r. - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Przychody z eksportu mięsa z Polski o 28% wyższe r/r. za pierwszy kwartał 2022r.

W pierwszym kwartale 2022 r. przychody uzyskane ze sprzedaży zagranicznej mięsa, przetworów mięsnych i żywca były o 28% wyższe niż rok wcześniej i wyniosły 2,0 mld EUR (9 mld zł), stanowiąc 20% wartości całego pol- skiego eksportu produktów rolno-spożywczych - informuje Biuro Analiz i Strategii KOWR.

 

Największy udział w wartości eksportu żywca, mięsa i przetworów miały produkty drobiowe, które sprzedano za 987 mln EUR (4,5 mld zł). Przychody z eksportu asortymentu wołowego i cielęcego wyniosły 531 mln EUR (2,4 mld zł), a wieprzowego – 388 mln EUR (1,8 mld zł). Pozostałe 88 mln EUR pochodziło ze sprzedaży innych gatunków mięs, przetwo- rów i żywca. 

W okresie styczeń–marzec 2022 r. z Polski wyeksportowano 449 tys. ton produktów drobiowych (w ekwiwalencie tuszek), o 2% więcej niż przed rokiem. Jednocześnie do kraju przywieziono 49 tys. ton drobiu, o 48% więcej niż w analogicznym okresie 2021 r.

Żywca, mięsa oraz przetworów wołowych i cielęcych wyeksportowano 114 tys. ton (w ekwiwalencie tusz), o 2% więcej niż przed rokiem. Wolumen importu asortymentu woło- wego i cielęcego wzrósł o 16%, do 15 tys. ton.

Eksport żywca, mięsa oraz przetworów i tłuszczów wieprzowych zmniejszył się o 11% w odniesieniu do pierwszego kwartału 2021 r. i wyniósł 156 tys. ton (w ekwiwalencie tusz). W tym czasie do Polski sprowadzono 246 tys. ton asortymentu wieprzowego, o 5% więcej niż przed rokiem. 

 


Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.