FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Produkty, usługi, firmy w branży mięsnej
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Quo vadis, branżo mięsna? cz. 1

Jaka będzie przyszłość branży mięsnej? Niejednokrotnie można napotkać w prasie lub Internecie publikacje oparte na wypowiedziach przeróżnych ekspertów, specjalistów i rzeczoznawców. Nie zawsze wygląda to różowo. Jesteśmy straszeni syntetycznym mięsem, GMO, a czasami wręcz alternatywą w postaci białka owadziego… A może warto nieco stonować tego typu prognozy?

Z prądem, czyli… pod prąd!

W latach 70. ubiegłego wieku bardzo popularnym tematem szkolnych wypracowań oraz prac plastycznych był „Świat w roku 2000”. Mnożyło się tam od wizji latających samochodów, miast na Księżycu, domów ze szkła i ubrań z plastiku. Mało kto przewidywał, że rozwój technologiczny pójdzie w zupełnie innym kierunku, mianowicie Internetu i powszechnego dostępu do informacji. Futurystyczny design również szybko się przejadł i powstało zapotrzebowanie na retro i vintage. Czy nie należałoby wyciągnąć z tego wniosków?

Nowocześnie, czyli… z tradycją!

Stale zwiększająca się popularność wyrobów tradycyjnych, regionalnych i lokalnych w wystarczająco wyraźny sposób nakreśla kierunek rozwoju całej branży, by ktokolwiek rozsądny mógł mieć wątpliwości. Wzrasta też świadomość konsumenta, który chce otrzymać za swoje ciężko zarobione pieniądze produkt zdrowy i smaczny. Wracają do łask stare technologie, a mocno zużyta drewniana deska cieszy się większą sympatią odbiorcy niż sterylna styropianowa tacka. To jest więcej niż wymowne.


Autor: Portal FirmyMiesne.pl

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.