Rośnie eksport mięsa z Polski - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Rośnie eksport mięsa z Polski

Z przedstawionych przez Biuro Analiz i Strategii KOWR danych wynika, że w pierwszym półroczu 2021 r. przychody uzyskane ze sprzedaży zagranicznej mięsa, przetworów mięsnych oraz żywca były o 3% wyższe niż rok wcześniej i wyniosły 3,2 mld EUR (14,9 mld zł). Największy udział w wartości eksportu żywca, mięsa i przetworów miały produkty drobiowe, które sprzedano za blisko 1,5 mld EUR (6,7 mld zł). Przychody z eksportu asortymentu wieprzowego wyniosły 781 mln EUR (3,5 mld zł), a produktów wołowych i cielęcych – 810 mln EUR (3,7 mld zł).

W okresie styczeń–czerwiec 2021 r. z Polski wyeksportowano 879 tys. ton produktów drobiowych (w ekwiwalencie tuszek), o 0,6% więcej niż przed rokiem. Jednocześnie do kraju przywieziono 77 tys. ton drobiu, o 3% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Eksport żywca, mięsa oraz przetworów i tłuszczów wieprzowych wyniósł 351 tys. ton (w ekwiwalencie tusz), o 4% więcej niż przed rokiem. Import asortymentu wieprzowego do Polski był o 2% mniejszy i ukształtował się na poziomie 442 tys. ton.

Żywca, mięsa oraz przetworów wołowych i cielęcych wyeksportowano 236 tys. ton (w ekwiwalencie tusz), o 0,5% więcej niż w pierwszym półroczu 2020 r. Jednocześnie do kraju sprowadzono, podobnie jak przed rokiem, 22 tys. ton produktów wołowych i cielęcych.


Autor: RZ., Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.