Światowa produkcja wieprzowiny w 2021 r. może wzrosnąć nawet do 5% - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Światowa produkcja wieprzowiny w 2021 r. może wzrosnąć nawet do 5%

Jak podaje Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej – Państwowego Instytutu Badawczego według USDA w 2020 r. światowa produkcja wieprzowiny wyniosła 96,7 mln ton i była o 5,2% mniejsza niż w 2019 r. Podstawową przyczyną jej spadku był rozwój choroby ASF w Chinach. W 2020 r. produkcja wieprzowiny w Chinach była mniejsza niż rok wcześniej 14,6%. Stopa spadku chińskiej produkcji była znacznie mniejsza niż w 2019 r., w którym wynosiła 21,3%, ale i tak nadal wysoka. Duży, roczny spadek produkcji wieprzowiny (o 29,7%) wystąpił też na Filipinach. W pozostałych krajach, należących do czołowych producentów, produkcja wieprzowiny wzrosła. Największy jej wzrost miał miejsce w Rosji i Kanadzie (odpowiednio o 8,6% i 6,5%). Znacznie mniejszy wzrost produkcji nastąpił w Brazylii (o 3,8%), Meksyku (o 3,1%), Korei Płd. (o 2,9%) i w USA (o 2,4%). W Japonii i w Wietnamie roczny wzrost produkcji wyniósł 1,5%. W Unii Europejskiej produkcja wieprzowiny w 2020 r. była większa niż w 2019 r. o 1,2%.

Według prognoz USDA światowa produkcja wieprzowiny w 2021 r. może wynieść 101,5 mln ton, co oznacza jej roczny wzrost o 4,9%. Według USDA produkcja wieprzowiny w Chinach może wynieść 40,5 mln ton i będzie o 11,4% większa niż w 2020 r. W I kwartale 2021 r. ubój żywca wieprzowego w Chinach wyniósł 171,43 mln sztuk, co oznacza wzrost w stosunku do I kwartału 2020 r. o 30,6% (o 40,2 mln). Produkcja wieprzowiny wyniosła 13,7 mln ton i była większa niż rok wcześniej o 31,9% (o 3,3 mln ton). Dzięki wdrożeniu różnych polityk i środków mających na celu ustabilizowanie produkcji, stan pogłowia odbudowywał się przez sześć kolejnych kwartałów.

 


Autor: Źródło: Rynek Mięsa - Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej – Państwowego Instytutu Badawczego

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.