Wyroby „Tradycyjnie Wędzone” – tajemnica ich powstania - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Wyroby „Tradycyjnie Wędzone” – tajemnica ich powstania

fot.Dobrowolscy Sp.z o.o.

Wędzenie to metoda utrwalania wyrobów mięsnych oparta na stosowaniu dymu wędzarniczego, który jest wytwarzany w czasie niezupełnego powolnego spalania (pirolizy) surowca dymotwórczego jakimi są drewno i jego pochodne. Poszczególne składniki dymu wędzarniczego wpływają na wędzone produkty mięsne. Celem wędzenia jest m.in.: nadanie wędlinom aromatu, zapachu i smaku, zabarwienie, obsuszenie ich powierzchni (co wydłuża ich trwałość), zahamowanie rozwoju i namnażania się drobnoustrojów.

Jakie jest wyobrażenie na temat smacznej, tradycyjnej wędliny? Szybko pojawia się skojarzenie z pachnącymi produktami o niepowtarzalnym smaku i kolorze. Chcąc, nie chcąc, myślimy o produktach wędzonych. Szynka, polędwica, kiełbasy czy boczek – w ladach mięsnych możemy znaleźć różnorodne specjały.

Pierwszym i kluczowym elementem podczas wyrobu wędlin jest odpowiednio dobrane, wyselekcjonowane, wysokiej jakości mięso. Droga do powstania najlepszych produktów zaczyna się od sprawdzonych surowców. W naszym przypadku własny ubój to przede wszystkim możliwość pozyskania mięsa z polskich hodowli – bo polskie oznacza najlepsze.

Drugim, również bardzo istotnym elementem jest dobór odpowiednich przypraw oraz ziół. To one nadają gotowym wędlinom charakterystycznego smaku i aromatu. W zależności od rodzaju wędliny od zawsze sprawdzają się sól, pieprz i czosnek – tak jak w produktach marki Tradycyjnie Wędzone. Leżakowanie w solankach nadają mięsu pożądaną przez konsumentów różowoczerwoną barwę oraz kruchość.

fot.Dobrowolscy Sp.z o.o.

Nie ulega wątpliwości, że wędliny o najlepszym smaku i zapachu to te potraktowane dymem drzewnym. Wędzenie jest najstarszą formą konserwacji mięsa, która polega na jego suszeniu w dymie wędzarniczym pochodzącym z drzew liściastych i owocowych nadających mu charakterystycznych walorów smakowych i zapachowych, i oczywiście koloru. Poruszając temat wędzenia, trzeba wspomnieć, iż poprzez odpowiednią parametryzację i kontrolę każdej minuty wędzenia - dajemy gwarancję, iż na stoły trafiają produkty w pełni bezpieczne. Mówiąc o bezpieczeństwie, mówimy o rygorystycznych wymogach Unii Europejskiej co do poziomu substancji smolistych tzw. WWA w produkcie nie tracąc ich smaku i aromatu. To wyzwanie zajęło nam trzy lata, ale jako pierwsi opracowaliśmy recepturę kiełbasy wiejskiej, która te wymogi spełnia, a smakuje tak jak ta robiona kiedyś w polskiej wsi. Technologię tę stosujemy dzisiaj także w pozostałych produktach marki „Tradycyjnie wędzone”

W produkcji wędlin marki Tradycyjnie Wędzone wykorzystujemy wędzenie dymem gorącym tzn. w komorach wędzarniczych nad żywym ogniem. W procesie wykorzystujemy drewno olchowo-bukowe, które oprócz aromatu nadaje naszym wyrobom brązowy kolor. Polscy konsumenci szczególnie doceniają wędliny pachnące dymem. Ich Zapach i smak od lat trafia w gusta młodych i starszych smakoszy. Marka Tradycyjnie Wędzone oddaje naszą pasję do masarstwa i rodzinne receptury, które przetrwały przez długie lata „łącząc smakiem pokolenia”.

 

Zakłady Mięsne - podkarpackie DOBROWOLSCY Sp. z o.o.

telefon: 14 666 20 00   e-mail: dobrowolscy@dobrowolscy.com.pl   www: dobrowolscy.pl
 

Autor: Materiał promocyjny Dobrowolscy Sp.z o.o.
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.