FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Ze świata: Chiny zakazują bicia żywego drobiu na rynkach otwartych

Chiny zobowiązały się do stopniowego zakazywania uboju i sprzedaży żywego drobiu na rynkach żywności, co zostało przyjęte z zadowoleniem przez zwolenników praw zwierząt w kontekście pandemii koronawirusa.

Informacja pojawiła się w czasie, gdy Chiny intensyfikują kontrole na hurtowych rynkach żywności i zakazują sprzedaży i konsumpcji dzikich zwierząt.

 

Rynek, na którym sprzedaje się żywe zwierzęta w centrum miasta Wuhan, jest uważany za kolebkę epidemii COVID-19. Niedawne odrodzenie wirusa w Pekinie zostało przypisane dużemu hurtowni rolnemu w stolicy Chin. Podobnie nowe ogniska koronawirusa pojawiły się w pierwszej połowie lipca na rynku otwartym w mieście Urumczi we wschodniej części kraju.

 

„Chiny ograniczą handel i ubój żywego drobiu i zachęcają do masowego uboju żywego drobiu w zamkniętych pomieszczeniach i w bezpiecznych sanitarnie warunkach i stopniowo zamykają rynki żywego drobiu”, powiedział Chen Xu, urzędnik z National Market Regulatory Administration, na konferencji prasowej.

 

 

Drób żywy w klatkach jest wystawiany powszechnie na stoiskach w hurtowych rynkach rolnych i świeżych produktów w całych Chinach.

 

Drób jest tradycyjnie ubijany na miejscu przez rolników lub nabywcy mogą zdecydować się na ubicie drobiu w domu, co zdaniem wielu klientów kupujących na rynkach otwartych pozwala na uzyskanie maksymalnej świeżości mięsa. Oprócz drobiu również często sprzedawane na rynkach otwartych w Chinach są żywe owoce morza, płazy, w tym sporo gatunków węży i wiele innych stworzeń.

Chen wezwał władze lokalne do „wzmocnienia nadzoru nad bezpieczeństwem żywnościowym na hurtowych rynkach rolnych”, zauważając, że „ponad 70% mięsa, drobiu, owoców morza, owoców i warzyw jest sprzedawanych” w kraju.

Jego zapowiedź została przyjęta z zadowoleniem przez grupy zajmujące się prawami zwierząt. „Cieszymy się, że rynki żywego drobiu znikają w Chinach”, powiedział Jason Baker, wiceprezes PETA Asia (People for the Ethical Treatment of Animals, pol. Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt) , mając nadzieję, że polityka ta obejmie „wszystkie żywe rynki zwierząt w kraju".

Naukowcy uważają, że patogen odpowiedzialny za pandemię koronawirusa pojawił się u nietoperzy, zanim rozprzestrzenił się na ludzi przez nieznane jeszcze zwierzę.

 

Autor: Źródło: National Market Regulatory Administration, Autor: Tomasz Kodłubański, Zdjęcie: pixabay.com

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.