Zmiany klimatu będą miały wpływ na system produkcji zwierzęcej - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Zmiany klimatu będą miały wpływ na system produkcji zwierzęcej

Jak podają eksperci CopaCogeca zmiany klimatu będą miały wpływ na systemy produkcji zwierzęcej w całej Europie. W niektórych regionach, rolnicy będą musieli tak przystosować swoje praktyki, aby móc skutecznie walczyć m.in. z nowymi chorobami zwierząt oraz z negatywnym wpływem zmian klimatycznych na pastwiska.

Światowe zapotrzebowanie na białka zwierzęce będzie rosło w związku z rozwojem demograficznym, wzrostem realnych dochodów oraz zmianami zwyczajów żywieniowych. Dlatego też produkcja zwierzęca odgrywa i będzie odgrywała ważną rolę w zaopatrzeniu w żywność.

W Unii Europejskiej mamy następujące systemy produkcji zwierzęcej:
 

- o zasadniczym znaczeniu z punktu widzenia kontynuacji działalności gospodarczej na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania;

- ważne ze względu na współtworzenie kształtowania różnorodności europejskiego krajobrazu;
integralnie wspierające utrzymanie bioróżnorodności w siedliskach; stanowiące nierozerwalną część tradycji i wartości kulturowych w Europie.

Sektor hodowli produkuje cenne składniki odżywcze w formie odchodów zwierzęcych i osadów stosowanych do użyźniania gleby, które stanowią jednocześnie surowce do produkcji biogazu. Dostarcza on również cennych półproduktów z łańcucha produkcji takich jak łój, który może zastąpić paliwa kopalne stosowane obecnie w systemie produkcji.

Unia Europejska liczy 133 miliony jednostek żywego inwentarza. Pogłowie spadło o 25% po 1990 roku. Dalszy spadek pogłowia w UE doprowadziłby do delokalizacji produkcji, co miałoby zły wpływ na zaopatrzenie w żywność oraz na przemysł rolno-spożywczy Unii Europejskiej i doprowadziłby do przeniesienia emisji do krajów trzecich.

 

Dane na 2005. Źródło Eurostat, « Rolnictwo. Główne statystyki 2006-2007». « Jednostka żywego inwentarza » jest jednostką stosowana dla porównania lub połączenia poszczególnych odmian lub kategorii zwierząt. Zde niowane są równowartości oparte na potrzebach żywieniowych zwierząt.

 Komisja Europejska podaje te dane dotyczące spadku pogłowia w swoim dokumencie roboczym” Rola europejskiego rolnictwa w łagodzeniu zmian klimatu”, SEC(2009)1093, 23 lipca 2009.


Autor: Źródło: Copa Cogeca, zdj.pixabay.com

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.