FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Andrzej Skiba o przekształceniu firmy w spółkę akcyjną

„Na firmę składają się trzy zakłady produkcyjne, sieć własnych sklepów oraz hurtowni. Pracuje w niej około 1000 osób. Zmiana na tym etapie działalności była racjonalną decyzją” – mówi Andrzej Skiba Prezes Zarządu Zakłady Mięsne Skiba S.A.

 

Remigiusz Zagraba: W firmie SKIBA prowadzone są ciągłe procesy inwestycyjne. Jakie największe zmiany miały miesjce w 2016 roku?

Andrzej Skiba: W sierpniu 2016 r. zakończyliśmy realizację inwestycji, które zaplanowane były od 2014 r. Powiększyliśmy ubojnię trzody chlewnej o dodatkowe 6 000 m2. Powstała część magazynowa – chłodnia, rozbudowany został dział rozbioru mięsa, a także część socjalna. Zmodernizowano ciąg komunikacyjny, powstała kolejna mroźna z systemem regałów jezdnych oraz zamrażania płytowego, dodatkowo powstał nowy magazyn półtusz. Dział konfekcji otrzymał nowe maszyny, uruchomiono także nową linię do produkcji i pakowania mięsa mielonego. Modernizacje wykonano również w ubojni bydła w Czersku.

R.Z.: ZM SKIBA to firma rodzinna z długoletnią tradycją. Jakie argumenty zadecydowały o przekształceniu Państwa przedsiębiorstwa w spółkę akcyjną?

A.S.: Na firmę składają się trzy zakłady produkcyjne, sieć własnych sklepów oraz hurtowni. Pracuje w niej około 1000 osób. Zmiana na tym etapie działalności była racjonalną decyzją, dlatego też z dniem
1 grudnia 2016 roku z jednoosobowej działalności gospodarczej pod nazwą Zakłady Mięsne „SKIBA” Andrzej Skiba powstała spółka akcyjna Zakłady Mięsne Skiba S. A. Po przekształceniu spółka nadal jest firmą rodzinną, której przysługują wszelkie prawa i obowiązki przekształconego.

 

R.Z.: Jakie kolejne inwestycje zamierzacie Państwo realizować w 2017 roku?

A.S.: Od początku istnienia firma stale się rozwija, dlatego też na 2017 rok również zaplanowaliśmy pewne inwestycje, m. in. zakup nowych maszyn do produkcji wędlin. Planowane inwestycje dotyczą także sieci sklepów firmowych Zakładów Mięsnych Skiba S.A. Mamy zamiar zwiększyć ich ilość (obecnie jest 71 sklepów oraz 7 hurtowni), przeprowadzić remonty i regularnie doposażać je w nowoczesne urządzenia służące np. do pakowania, mielenia oraz ubijania mięsa. Uważamy, że największą siłą naszej firmy są ludzie, którzy ją tworzą, dlatego nieprzerwanie inwestujemy w pracowników, w ich rozwój i bezpieczeństwo. Od lat przeprowadzamy regularne szkolenia rozwijające naszą wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin. Na pewno będziemy to kontynuować w przyszłym roku.

 

R.Z.: Według Pana opinii, po jakie produkty najczęściej sięgają dzisiaj konsumenci?

A.S.: Wędliny, oczywiście te z wysoką zawartością mięsa, są nadal najczęściej wybierane jako produkt do kanapek. Polski rynek oferuje szeroki wybór wędlin, które przygotowywane są pod konkretne preferencje klientów. Dynamicznie rozwija się półka produktów Premium, które charakteryzują się wysoką jakością. Wpływa na to coraz większa świadomość konsumentów i zdrowe odżywianie. Klienci chcą jeść dobrze i zdrowo. Dobrym przykładem jest wzrost sprzedaży parówek, których standardem jest zawartość mięsa na poziomie 70-80 % mięsa.

            

Zakłady Mięsne Skiba

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.