FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Produkty, usługi, firmy w branży mięsnej
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Dlaczego warto stosować oświetlenie specjalistyczne? – Katarzyna Czapla z firmy BARO

Odpowiednia prezentacja towaru jest kluczowym elementem zachęcającym klienta do zakupu. Profesjonalne oświetlenie nie tylko pomaga w sprzedaży, ale również pozwala na oszczędność energii elektrycznej. Odpowiednia barwa światła i poprawne ustawienie oświetlenia z pewnością przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności towaru w ladzie – opowiada w wywiadzie Katarzyna Czapla z firmy BARO.

Remigiusz Zagraba: Jakie argumenty według Pani przemawiają za tym aby wybrać do sklepu mięsnego oświetlenie specjalistyczne zamiast tradycyjnego?

Katarzyna Czapla: W przypadku sprzedaży świeżych produktów, takich jak mięso i wędliny, najważniejsze jest zachęcenie klienta do zakupu poprzez odpowiednią prezentację towaru. Bardzo często doskonałe wyroby nie sprzedają się na bieżąco tylko dlatego, że są nieprawidłowo wyeksponowane. Profesjonalne oświetlenie pomaga w odpowiedniej ekspozycji towaru, podkreśla jego kolor i świeżość, a odpowiednie natężenie oświetlenia na produkcie przyciąga klienta i daje impuls do zakupu.

R.Z.: Jakie są zalety stosowania takiego oświetlenia i gdzie powinno być ono zainstalowane ?

K.C.: W ostatnich latach nastąpił ogromny rozwój technologii led. Oprawy led przy oświetlaniu świeżej żywności mają, oprócz swojej energoszczędności, jedną ogromnie ważną cechę – emitują minimalną ilość ciepła. Dzięki temu, nie mamy problemu w sklepie ze zbyt wysoką temperaturą, niewydajną klimatyzacją czy też szybszym psuciem się towarów. Ale konieczne jest zwrócenie uwagi, aby barwa opraw ledowych była dostosowana do oświetlenia mięsa. Oprawy led występują w wielu barwach (temperaturach) światła. Bardzo ciepłe (2700 K), neutralne ciepłe (3000K) oraz chłodne (4000-6000K). Żadna z tych barw nie nadaje się do oświetlenia mięsa lub wędlin. Firma BARO od lat specjalizuje się w oświetleniu wyrobów mięsnych. Również w ledach opracowaliśmy
i wprowadziliśmy na rynek specjalne moduły, które najlepiej podkreślają kolor zarówno świeżego mięsa, jak i wędlin czy drobiu. Najlepsze doświetlenie lady mięsno-wędliniarskiej zapewnia zamontowanie opraw BARO z modułem mięsnym – Meat + lub Special Meat. Uzyskujemy dzięki nim efekt bardzo zbliżony do oświetlenia za pomocą naszego flagowego dotychczas produktu – oprawy sodowej z filtrem do mięsa.

Sama oprawa to jedno, ale prawidłowy montaż i ustawienie kąta padania światła to drugie. Oprawy powinny być zamontowane w przedniej linii lady, a światło skierowane w stronę produktu. Bardzo ważny jest kąt padania światła. Należy tak ustawić reflektory, aby nie oświetlały podłogi, tylko ladę chłodniczą. Jednocześnie należy pamiętać, żeby nie wychylać ich zbyt mocno w kierunku obsługi i nie oślepiać personelu za ladą. Trendem w krajach zachodnich jest stosowanie lad kwadratowych bez oświetlenia wewnętrznego. Towar doświetlany jest wtedy tylko
i wyłącznie z góry. Zapewnia to doskonały efekt wizualny, jednocześnie przyczyniając się do większej trwałości wyrobów mięsnych.

R.Z.: Jak mogą prezentować się produkty mięsne, wyeksponowane przy stosowaniu oświetlenia specjalistycznego?

K.C.: Towar doświetlony tylko za pomocą świetlówek wygląda płasko, zazwyczaj belka świetlówkowa jest w połowie lady i nie doświetla przodu ekspozycji (czyli najważniejszej rzeczy z punktu widzenia klienta) Odpowiednio dobrana barwa światła i poprawne ustawienie oświetlenia z pewnością przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności towaru w ladzie, a przez to zachęci klientów do zakupu.

R.Z.: Jakie oszczędności zapewniają dobrze dobrane oprawy BARO?

K.C.:W sklepach mięsnych często stosuje się oprawy rastrowe ze świetlówkami mięsnymi (lub ze świetlówkami o neutralnej barwie). Światło z tego typu opraw nie dociera do towaru, daje nam tylko „oświetlenie ogólne”. Każda z tych opraw zużywa ponad 80W. W przypadku zastosowania opraw BARO uzyskujemy znacznie lepszy stopień oświetlenia ekspozycji, a jednocześnie redukujemy ilość opraw w sklepie. Oszczędności w energii elektrycznej mogą sięgać nawet 50-60%.

Oświetlenie sklepów mięsnych- BÄRO

  • Obolały Tomek: 2015-10-07 15:34:31
    Nie wyobrażam sobie ekspozycji mięsa bez dobrego oświetlenia. Nie znam tej firmy ale widziałem efekt w jednym sklepów na osiedlu jak zamontowali - szok. Aż się śmiało mięsko...
  • Marek Radom: 2015-09-30 07:50:41
    oświetlenie jest mega wazne daje niesamowite efekty

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.