FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Eksport mięsa, tłuszczów wieprzowych rośnie- Mawapol

Według KOWR handel wieprzowiną Unii Europejskiej z krajami trzecimi w 2019 r. rośnie. Powodem jest zwiększony popyt na wieprzowinę ze strony Chin, które ograniczają pogłowie świń w związku z postępującą chorobą ASF. W okresie styczeń–kwiecień 2019 r. z UE wyeksportowano blisko 1,5 mln ton żywca, mięsa, tłuszczów i przetworów wieprzowych (w ekwiwalencie tusz), o 13% więcej niż przed rokiem. 

W okresie styczeń–kwiecień 2019 r. z Polski wyeksportowano 282 tys. ton produktów wieprzowych (w ekwiwalencie tusz), o 4% więcej niż przed rokiem. Eksport mięsa, stanowiącego 63% udziału w eksporcie, zwiększył się o 5%. Głównymi kierunkami eksportu mięsa były: kraje UE (70% udziału), m.in. do Niemiec (14% – 26 tys. ton), Włoch (13% – 23 tys. ton) i na Słowację (6% – 11 tys. ton), a wśród krajów spoza UE największym odbiorcą były Stany Zjednoczone (13% – 23 tys. ton). Ponadto polska wieprzowina eksportowana była do Hongkongu (4% – 8 tys. ton) na Ukrainę i do Wietnamu (po 3% udziału – po 6 tys. ton), można przeczytać w analizach KOWRU. 

Jeden z eksporterów mięsa wieprzowego i tłuszczów firma MAWAPOL z Chrzanowa w związku z powyższą sytuację, stale zwiększa swój udział w rynku i dynamicznie rozwija swoją działalność eksportową. W ofercie firmy MAWAPOL można znaleźć pełen asortyment mięsa wieprzowego i wołowego oraz tłuszczy takich jak słonina, sadło, łój, tłuszcz twardy i miękki. Dopełnieniem działalności jest konfekcjonowanie i mrożenie. MAWAPOL opiera swoją działalność tylko o sprawdzonych i rzetelnych dostawców i jak podkreśla przedstawicielka firmy Joanna Walter — w związku z dynamicznym rozwojem zapraszamy do współpracy zakłady mięsne, dla których jakość mięsa jest najważniejsza.

 

Mięso, tłuszcze wieprzowe małopolskie 
P.P.H.U. Mawapol

Skup mięsa, tłuszczy wieprzowych

 

telefon:
533 837 889
e-mail:
biuro@pphu-mawapol.pl
mawapol08@wp.pl
www:
 
 

Autor: Materiał promocyjny firmy Mawapol

Materiał promocyjny firmy Mawapol

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.