jak wydłużyć okres przydatności produktów spożywczych - folia AMISTYLE FT ATLANTIS PACK - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

jak wydłużyć okres przydatności produktów spożywczych - folia AMISTYLE FT ATLANTIS PACK


Dzisiaj i w przyszłości, czas jest jednym z najbardziej cenionych zasobów. Powstaje więc wiele pytań m.in. w branży mięso — wędliny, jak sprawić, aby produkty mogły zachować świeżość, atrakcyjny wygląd i smak — jak najdłużej.

Ciekawe rozwiązanie w tym obszarze wprowadziła firma ATLANTIS-PAK

AMISTYLE FT – to wielowarstwowa folia wysokobarierowa do pakowania produktów spożywczych w technologii Flobag/Flow-Vac (zastępuje worki termokurczliwe).

Folia AMISTYLE FT przeznaczona jest do pakowania próżniowego różnych produktów spożywczych (wyrobów mięsnych, mięsa schłodzonego i mrożonego, schłodzonego i mrożonego mięsa drobiowego, wędlin i bakalii, ryb schłodzonych i mrożonych, serów i wyrobów serowych) w celu wydłużenia okresu przydatności do spożycia.
 

Warstwa zewnętrzna zapewnia nie tylko doskonałe właściwości optyczne (połysk i przezroczystość), ale także stabilność termiczną folii, co pozwala na zamykanie jednostek opakowaniowych poprzez nakładanie się na siebie bez ryzyka ich zgrzania. Folia jest bardziej przezroczysta niż inne tego typu produkty. Warto podkreślić też doskonałą wytrzymałość mechaniczną folii, która w porównaniu z innymi produktami na rynku jest bezkonkurencyjna.

Zastosowany alkohol winylowo-etylowy (EVOH) stwarza wysokie bariery dla tlenu i zapewnia mikrobiologiczną stabilność produktów podczas przechowywania oraz hamowanie procesów oksydacyjnych, prowadzących do jełczenia tłuszczów zawartych w produktach żywnościowych.

Wewnętrzna warstwa polietylenu (PE) umożliwia zgrzewanie w szerokim zakresie temperatur w celu utworzenia szczelnej spoiny i stanowi barierę dla pary wodnej (brak utraty wagi podczas przechowywania)
, co ma wpływ na bezpieczeństwo produktu.
 
Inną ciekawa opcją tego typu folii jest AMISTYLE BP/CP.
AMISTYLE BP służy jako dolna folia termoformowalna do przygotowania tacy zawierającej produkt spożywczy.
AMISTYLE CP służy jako folia do zamykania tacki zawierające produkt spożywczy.Cechuje ją:
- wysoka wytrzymałość i odporność na przebicie, co pozwala zachować integralność opakowania na etapach 
transportu i przechowywania;
- atrakcyjny wygląd materiału opakowaniowego (przezroczystość i połysk), co sprawia, że ​​folia jest praktycznie
 niewidoczna na produkcie
- wysoka barierowość dla pary wodnej i gazów (tlen, azot, dwutlenek węgla).

                                 Rodzaj folii        Format     Głębokość formowania (mm)

BP-60           1x1              80

BP-60           2x2              60

BP-90           1x1           100

BP-90           2x2             70

BP-90           5x1             40

BP-110         1x1          100

 BP-110        3x1            80

BP-110         5x1            50


Zapraszamy do współpracy.
 
 
 
 

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.