FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Produkty z gęsi w akcji „Gęsina na Świętego Marcina”

„Gęsina na świętego Marcina” to wielka ogólnopolska akcja rozpoczynająca się 11 listopada mająca wypromować mięso gęsie. Polska jest największym europejskim producentem mięsa gęsiego w Europie, mimo to spożycie produktów z gęsi jest małe w stosunku do innych rodzajów mięs. Mięso szczególną popularnością cieszy się w Niemczech. W celu upowszechnienia mięsa gęsiego w tradycyjnej kuchni polskiej co roku organizowana jest ogólnopolska akcja promocyjna, która przeprowadzana jest w wielu restauracjach i na piknikach.

Podczas pikniku targowego, który odbył się w miejscowości Przysiek niedaleko Bydgoszczy Firma Drobgen z Tuchlina znana z produktów drobiowych prezentowała najlepsze wyroby. Zwiedzający mogli posmakować m.in. Okrasy z gęsi, Metki z gęsi oraz Smalcu wiejskiego z gęsi. Działania promujące miały na celu zapoznać odwiedzających ze smakiem produktów z gęsi i przywrócić na polskie stoły gęsinę. Dla uczestników przygotowano również niespodziankę.

Pasztet z gęsi to nowość, którą firma Drobgen po raz pierwszy zaprezentowała na pikniku. Pasztet z gęsi należy do najbardziej wykwintnych przysmaków we Francji, powstaje z tłustych drobiowych wątróbek specjalnie w tym celu hodowanych gęsi lub kaczek. Doskonale smakuje ze świeżym pieczywem. Ponadto dobrze się komponuje z różnymi warzywami, a także słodkimi konfiturami. Często spotykamy się z produktami o nazwie pasztet z gęsi- jednak po zapoznaniu się ze składem surowcowym produktu okazuje się, że zawartość mięsa z gęsi to około 4-5% a cała zawartość to MOM.

Warto dodać, że produkty firmy Drobgen to pełnowartościowe produkty mięsne, zawierające w swoim składzie 100% gęsiny w mięsie z gęsi. Jedząc produkty z firmy Drobgen mamy pewność, że jest to produkt zdrowy, mający duży zasób substancji odżywczych, a zarazem smaczny.

Firma Drobgen jest znana również z innych rarytasów takich jak Półgęski tradycyjne. To delikatne mięso z fileta z gęsi, które doskonale nadaje się na kanapki. Smak Półgęsków tradycyjnych docenili uczestnicy międzynarodowych targów spożywczych ANUGA, które odbyły się w Kolonii w Niemczech w dniach 8-12.10.2011 r. Targi ANUGA 2011 to największe i najbardziej prestiżowe targi artykułów spożywczych na świecie. Organizatorzy tych targów mogą poszczycić się uczestnictwem ponad 6500 wystawców oraz około 150,000 osób odwiedzających. To idealne miejsce dla najnowszych trendów w branży spożywczej oraz znakomita okazja do pierwszorzędnych biznesowych kontaktów oraz zawierania umów handlowych.

Firma Drobgen zaprezentowała swoje tradycyjne wyroby z gęsi, które swym niezwykłym smakiem zjednywały sobie coraz to większe rzesze wielbicieli z różnych krajów. Jednym z degustujących był słynny bokser Tomasz Adamek.

W degustacji przeprowadzonej przez firmę Drobgen zostały udostępnione do spróbowania między innymi takie produkty jak: okrasa z gęsi, metka kaszubska z gęsi oraz półgęski peklowane – tradycyjne.

 

Więcej informacji o produktach firmy Drobgen klikając tutaj.

Czytaj także:

https://firmymiesne.pl/artykul/smalec-z-gesi-firmy-drobgen,105

https://firmymiesne.pl/artykul/zdrowe-zywienie-czyli-polprodukty-firmy-drobgen-w-projekcie-zdrowe-zywienie-

a-edukacja,122

 


Autor: Materiał promocyjny firmy DROBGEN

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.