FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Sklep mięsny - biznes

Gdzie Polacy zaopatrują się w mięso i wędliny? Odpowiedzi na to pytanie można szukać w różnych artykułach, badaniach konsumenckich i choć powstało i powstaje ich niewiele to zdecydowana większość pokazuje, że najchętniej robimy zakupy w mięsnych sklepach specjalistycznych. Na dalszych miejscach pojawiają się sklepy osiedlowe, hipermarkety, supermarkety i inne.


Czy można zarobić dzisiaj na prowadzeniu sklepu mięsnego i czy jest to dobry biznes? To pytanie zadaje sobie wielu przyszłych, a także obecnych przedsiębiorców. Otóż odpowiedź jest pozytywna, można i to bardzo dobrze!!! Wymaga to jednak zaangażowania i nowego podejścia do sprzedaży.

Polacy spożywają coraz więcej mięsa nie tylko dzięki jego powszechnej obecności, ale również ze względów bogacenia się i zamożności społeczeństwa. Mamy również złą informację. Dzisiaj i w przyszłości rynek sprzedaży mięsa i wędlin już nigdy nie będzie wyglądał tak jak kiedyś, czy nawet teraz. Konkurencja jest wszechobecna i coraz bardziej agresywna w swojej strategii, wymagania konsumentów są coraz większe, więc jeśli chcemy zarabiać, utrzymać się na rynku musimy bezustannie się rozwijać, poprawiać i ulepszać swoją ofertę oraz działania marketingowe.

Kolejnym etapem jest również odpowiedzialność społeczna. Ukazało się wiele materiałów w telewizji, prasie dotyczących złych praktyk w sklepach mięsnych. Ktoś kto myśli, że może oszukać klienta jest w wielkim błędzie i jego dni jako właściciela sklepu są policzone. Klient dzisiaj oczekuje bezpieczeństwa, uczciwości, wysokiej jakości obsługi oraz zaufania. Jak Państwo uważacie? Klient idąc do sklepu kupuje 15 dkg szynki, przychodzi do domu chce przygotować kanapki z wędliną dla dzieci, a między świeże plastry sprzedawczyni powkładała nieświeże.


Pojawia się pytanie. Czy w dzisiejszym czasie i przy wysokiej konkurencji jaka występuje, klient zrobi w tym sklepie jeszcze raz zakupy? Czy jeśli kupi jakiś inny produkt i okaże się, że jest obślizgły lub ma nieprzyjemny zapach, ponownie uda się do tego samego sklepu w celu dokonania zakupów? Odpowiedź brzmi nie. Jeśli zamierzają Państwo otworzyć sklep mięsny od samego początku należy postawić na jakość sprzedawanych produktów mięsnych, a jeśli prowadzicie już sklep szczególnie zwracajcie uwagę na jakość mięsa i wędlin, które oferujecie swoim klientom.

Kolejny artykuł będzie dotyczył określenia potencjału rynku. Czyli – czy mój przyszły lub obecnie prowadzony sklep ma rację bytu? Zapraszamy.

Czytaj więcej:

Badanie potencjału rynku.

Wybór idealnego miejsca na sklep mięsny.

Wymagania sanepidu.

  • Mondtka: 2013-06-19 12:25:29
    Niestety u nas ciężko dostać w sklepach porządne mięso i jeszcze aby był spory wybór, dla smakoszy polecam poszperać za specjalistycznymi sklepami..., bo w sumie tylko w takich miejscach można kupić naprawdę wysokie jakościowo produkty mięsne.
  • Bogdan: 2011-05-17 11:17:08
    To najlepiej w słabych sklepach nie kupować bo po co;-( generalnie z tymi starymi plastrami to jest dużo lepiej:-)
  • Romek: 2011-05-06 12:03:10
    Fajnie - a real to zupełnie coś innego

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.