FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Mięso z królika dla gastronomii oraz hurtowni firma AMCIU

Z powodu niecodziennego smaku i wysokich wartości odżywczych mięso królika cieszy się sporym zainteresowaniem. Lekkostrawne, o niskiej zawartości tłuszczu, coraz częściej pojawia się na polskich stołach. Za mięsem królika przemawia również fakt, że jest najmniej alergizujące spośród mięs, może więc być składnikiem diety niemowląt od 6 miesiąca życia.

Mięso z królika, zaliczane do mięs białych,  o małym udziale tłuszczu, cechuje się niską zawartością cholesterolu (od 35–50 mg w 100 g mięsa). Zawiera wysoki % kwasu linolenowego, powodującego obniżenie podatności do tworzenia skrzepów krwi (poziom kwasu zbliżony jest do zawartego w mięsie i wątrobie ryb, żyjących w tzw. wodach zimnych). Białko mięsa króliczego jest w 90% przyswajalne przez organizm człowieka, podczas gdy białko wołowiny – tylko w 62%. Mięso królicze obfituje także w aminokwasy niezbędne, składniki mineralne i witaminy, szczególnie z grupy B (stąd wysoka wartość biologiczna tego mięsa w stosunku do wieprzowiny czy wołowiny).  

F. P. U. H. AMCIU efektywnie funkcjonuje w przemyśle mięsnym od 2000 roku. Od początku głównym obszarem działalności firmy jest ubój oraz rozbiór drobiu, a od stycznia 2013 roku – również zajęczaków. Odbiorcami mięsa króliczego są firmy cateringowe i hurtownie, choć produkty dostarczane są również do przetwórni, sklepów detalicznych oraz odbiorców indywidualnych na terenie małopolski.

Wprowadzenie mięsa z królika do oferty zakładu wiąże się ze stale wzrastającym zapotrzebowaniem rynku na ten produkt. Coraz bardziej świadome podejście do kwestii odżywiania sprawia, ze odbiorcy, dokonując wyborów żywieniowych, kierują się walorami odżywczymi oraz zdrowotnymi mięsa, częściej sięgając po królika. Dla klientów firmy niezwykle istotny jest także fakt, że mięso, oferowane przez zakład AMCIU, pochodzi wyłącznie od sprawdzonych, krajowych hodowców.

Firma AMCIU oferuje królika świeżego oraz mrożonego. Asortyment obejmuje takie elementy, jak:

- comber

- uda

- łopatkę

- wątrobę

- głowy z królika

- królika bez kości

Miesięczna produkcja wynosi 10 ton. Mięso pakowane jest luzem lub w opakowaniach vacum – zarówno świeże, jak i mrożone.

 

 

Ubojnia drobiu i królików - F.P.U.H. Amciu


Autor: Materiał promocyjny firmy AMCIU

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.