FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Pasztety firmy Sedar zwycięzcami konkursu Wojewódzki Lider Smaku

Uroczysta gala konkursu Wojewódzki Lider Smaku odbyła się 12 lutego w Lublinie. Była to już IX edycja imprezy, organizowanej przez Regionalną Izbę Gospodarczą. Do udziału zgłoszono 17 wyrobów w czterech kategoriach: wyroby cukiernicze, piekarskie, garmażeryjne oraz mięsne.

Produkty zgłoszone do udziału w konkursie poddawane były wnikliwej ocenie Kapituły na dwóch etapach. Podczas degustacji analizowano walory smakowe, zdrowotne i wygląd wyrobów, natomiast podczas wizytacji zakładów produkcyjnych oceniano higienę produkcji i organizację kontroli jakości – na tym etapie istotna była estetyka obiektów, wygląd zewnętrzny oraz osiągnięcia firm. W dziedzinie produktów mięsnych zwyciężyła firma Sedar S.A. z Międzyrzeca Podlaskiego, która zgłosiła do konkursu rodzinę wyjątkowych pasztetów. Zaprezentowane pasztety należą do pasztetów drobiowych lub drobiowo wieprzowych. Pokrojone w plasterki pasztety mogą pełnic funkcję zimnych przystawek lub być dodatkiem do kanapek.

W konkursie brały udział:

Pasztet z kurczaka zagrodowego - jedyny w Polsce pasztet pieczony z surowców pochodzących z Kurczaka Zagrodowego,

Pasztet mięsny - pieczony pasztet drobiowy. Swoją wyjątkową strukturę zawdzięcza wysokiej zawartości mięsa z kurczaka;

Pasztet szlachecki – gruboziarnisty pasztet drobiowo-wieprzowy o wyrazistym smaku i ciekawym wyglądzie;

Pasztet francuski – parzony pasztet drobiowo-wieprzowy, którego wyjątkową kombinację smaku stanowi posypka z zielonego pieprzu;

Pasztet wyborny z kaczką – drobiowy pasztet pieczony z zawartością mięsa i serc z kaczki;

Pasztet zapiekany z gęsią – pasztet drobiowy z zapieczoną skórką z dodatkiem mięsa z gęsi

Pasztet do domu - pieczony pasztet drobiowo - wieprzowy, homogenizowany, niepeklowany, o szarej barwie;

Pasztet śniadaniowy – pasztet drobiowo-wieprzowy o bogatych walorach smakowych dzięki specjalnie dobranej kompozycji przypraw.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiceprezes Lubelskiej Izby Gospodarczej, Wojciech Hetman, zauważa, że konkurs Wojewódzki Lider Smaku motywuje do podnoszenia jakości wyrobów i doskonalenia się firm. Wśród uczestników zauważyć można bowiem postępy, odnotowane w wielu różnych obszarach – od ogólnej poprawy jakości produktów po poszerzanie asortymentu. Współzawodnicy mogą również pochwalić się swoim profesjonalizmem, a nieustanne dążenie do modernizacji jest zauważane i doceniane przez odbiorców. 

Mięso z gęsi i kaczki - SEDAR S.A.

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.